Black&White zdobył Puchar Polski

W Mińsku Mazowieckim rozegrano Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness.

bwTo historyczne wydarzenie dla ostrowieckiego ?Black&White?. Pierwszy raz udało mu się bowiem pokonać w tego rodzaju zawodach inny utytułowany klub, Olimp Zabrze.
-Tegoroczny puchar obstawiły można śmiało stwierdzić same gwiazdy, utytułowani zawodnicy zarówno juniorzy, jak i seniorzy- mówi trener Grzegorz Kępa.
Świetnie wypadli zawodnicy ostrowieckiego klubu sportowego Black & White. I tak największym zaskoczeniem był srebrny medal 14 latka b w kategorii fitness  mężczyzn. Dominik pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę Pucharu, a przegrał tylko z mistrzem świata, Tomaszem Pietrasem. Młodziutki ostrowczanin zyskał przewagę w pierwszej rundzie, jego układ dowolny został oceniony na 1 miejsce. Dzielnie walczył w 2 rundzie oceny sylwetki i mimo słabszych ocen w tej rundzie, przewaga z pierwszej rundy wystarczyła na zdobycie srebrnego medalu. Ostrowczanki z B&W w kategorii fitness zajęły całe podium, co nie było już zaskoczeniem. 1 miejsce zajęła Aleksandra Kępa, drugie Marta Sawiniec, a trzecie Natalia Wierzbińska.
Najwięcej zawodniczek skupiły kategorie bikini fitness i te kategorie wywołały najwięcej emocji. W niższej kategorii wzrostowej do finału dotarło trzy zawodniczki B&W i trzy z Olimpu Zabrze. To była prawdziwa walka na piękno. Ostatecznie zwyciężyła najniższa, urocza Małgorzata Flis, którą trenuje Grzegorz Kępa, prezes UKS Black&White Ostrowiec św. Tuż za nią z różnicą tylko 1 pkt. uplasowała się klubowa koleżanka Katarzyna Maliszewska, a 6 miejsce zajęła Katarzyna Dmochewicz.
Równie ciekawie i walecznie było w kategorii wyższej, powyżej 166 cm. Tu do finału weszło aż 4 zawodniczki B&W. Bezapelacyjnie zwyciężyła Żaneta Szlęzak, podopieczna trenera Grzegorza Kępy, zwyciężczyni Arnold Classic Hong – Kong. Na 2 miejscu znalazła się Małgorzata Mączyńska, na 4 miejscu Marta Mila, a na 5 miejscu Agata Banks.
Superfinał, do którego weszły 3 medalistki z kategorii do i powyżej 166 cm, jednogłośnie wygrała Żaneta Szlęzak. Na 6 zawodniczek pierwsze 4 miejsca zajęły zawodniczki B&W. Brązowe medale wywalczyły w fitness sylwetkowym Natalia Kulczyńska, a w fitness atletycznym Agnieszka Podsiadła.
W fitness atletycznym złoto powędrowała do zawodnika B&W Tobiasza Ruska. W fitness plażowym do 178 cm na 5 miejscu uplasował się Daniel Myszkowski, a w fitness powyżej 178 cm zdecydowanie wygrał Konrad Jachimowicz.
W kulturystyce klasycznej wszechkategorię wygrał jednogłośnie Hubert Kulczyński.
Te wszystkie wysokie miejsca zdecydowały o wygranej UKS Black & White. Puchar dumnie odbierał trener, Grzegorz Kępa. Black&White wygrał Puchar Polski 2016 z przewagą 44 punktów nad Olimpem Zabrze. Zarząd klubu ? za naszym pośrednictwem – serdecznie dziękuje wszystkim zawodnikom, którzy przyczynili się do tego historycznego zwycięstwa.