Piłkarze KSZO ograli w Krakowie Garbarnię! Mamy mistrza jesieni!

III liga. Grupa IV. *Garbarnia Kraków – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2).

0:1 – Łukasz Jamróz, 9 min.

1:1 – Krzysztof Kalemba, 34 min. (z rzutu karnego)

1:2 – Michał Stachurski, 43 min.

Garbarnia: Cabaj – Piszczek (90.Wieczorek), Łukasik, Moskal, Pawłowicz – Nieśmiałowski (78.Ciesielski), Masiuda, Kalemba – Siedlarz (73.Górecki), Kiebzak, Ogar (87. Kitliński). Trener: Mirosław Hajdo.

KP KSZO 1929: Wierzgacz – Stachurski, Łatkowski (62.Mianowany), Pietrasiak, Persona – Bełczowski, Mężyk, Podstolak, Gil (70.Ferens) – Grunt (62.Kapsa), Jamróz. Trener: Tadeusz Krawiec.
Żółte kartki: Wierzgacz, Łatkowski, Mężyk – Cabaj, Moskal, Pawłowicz, Masiuda, Ogar, Stokłosa (rezerwowy).
Sędziował: Jakub Tomoń (Rzeszów). Widzów: 500.

W zaległym meczu ostrowieccy piłkarze po mądrzej grze wygrali w Krakowie z Garbarnią, która przez większą część sezonu była liderem rozgrywek. W ten sposób podopieczni trenera Tadeusz Krawca mają nad krakowianami aż 5 pkt. przewagi i to oni zimę spędzą na pozycji lidera.

Nasi piłkarze objęli prowadzenie już w 9 min., kiedy to z lewej strony boiska dośrodkował Rafał Gil, a celną główką popisał się najskuteczniejszy nasz piłkarz, Łukasz Jamróz. To był już jego 8 gol w sezonie. Gospodarze wyrównali w 34 min. Po wrzutce piłki w nasze pole karne sędzia dopatrzał się faulu Klaudiusza Łatkowskiego na Siedlarzu i podyktował rzut karny. Stanisława Wierzgacza z odległości 11 metrów pokonał Kalemba.

Kiedy wydawało się, że I połowa zakończy się remisem, rzut rożny w 43 min. egzekwował Tomasz Persona. W swoim stylu najwyżej do piłki wyskoczył kapitan KSZO Michał Stachurski i po odbiciu piłki głową pod poprzeczkę pokonał zaskoczonego Cabaja.

W II połowie ostrowczanie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Garbarnia dopiero w doliczonym czasie gry miała swe szanse bramkowe. Kitliński na szczęście przestrzelił, a po strzale Ciesielskiego piłka trafiła z kolei w poprzeczkę, która uchroniła nasz zespół przed remisem.