Chemik Police pokonał KSZO 3:1 w piątej kolejce Orlen Ligi.

Chemik Police ? KSZO Ostrowiec 3:1 (25:13, 25:15, 21:25, 25:14)

Chemik: Wołosz 2, Montano 15, Blagojević 9, Smarzek 18, Bednarek-Kasza 10, Gajgał-Anioł 6, Krzos (libero) oraz Zaroślińska, Bełcik 4, Abamajtys, Stysiak 2, Jagieło 1.

KSZO: Szpak, Pierre, Ściurka 13, Kapturska 6, Soter 6, Piotrowska 3, Pawlukowska (libero) oraz Polak 6, Brzóska 9, Thaka 1, Stroiwąs 3, Colik (libero).

Policzanki zaczęły spotkanie od kąśliwych zagrywek Joanny Wołosz do prostej. Rozgrywająca Chemika utrudniała życie siatkarkom KSZO, dzięki czemu Chemik szybko wyszedł na prowadzenie 4:0. Gra była jednostronna, mistrzynie Polski przeważały w każdym elemencie. Drugą serie zagrywek dołożyła Malwina Smarzek, a aktywna w obronie była Aleksandra Krzos. Chemik wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.
Druga partia miała podobny przebieg. Chemik szybko objął wysokie prowadzenie. Już na początku dwoma efektownymi blokami popisała się Agnieszka Bednarek-Kasza. Gospodynie skutecznie radziły sobie w ataku ze skrzydeł i na dziesięciominutową przerwę zeszły z prowadzeniem 2:0.
Trzecia partia rozpoczęła się od kilku błędów mistrzyń Polski. KSZO objał prowadzenie 3:0. Chemik starał się odrabiać straty, jednak co doprowadził do remisu, to ostrowczanki kolejny raz budowały przewagę. Gospodynie kompletnie straciły koncentrację, a to przełożyło się na spore kłopoty z dokładnym odbiorem. KSZO wygrał więc tę partię do 21.
Chemik w IV secie wrócił do gry z pierwszych dwóch setów. Zniwelował błędy w przyjęciu, spokojnie kończył ataki ze skrzydeł, powiększał przewagę kontratakiem. W połowie seta prowadził 13:8. Podopieczne Jakuba Głuszaka dowiozły przewagę i dopisały do swojego konta komplet punktów. KSZO po raz pierwszy w konfrontacji z Chemikiem zdobył natomiast seta.