Kolejny udany start młodych ostrowieckich judoków

Sukcesy odnoszą zarówno dzieci, młodzicy jak i juniorzy młodsi zrzeszeni w UMKS Ostrowia.

W turniejach z udziałem naszych najmłodszych nasz klub plasuje się w czołówce, natomiast starsze roczniki w poważnych ogólnopolskich turniejach dużymi krokami zbliżają się do najlepszych. Cytując słowa trenerów UMKS Ostrowia można śmiało stwierdzić, że nie ma wyjazdu bez co najmniej kilku medali ostrowieckich judoków.
W miniony weekend Bartek Wiewióra startował w Bytomiu na Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych – Memoriale Józefa Wiśniewskiego, gdzie niewiele zabrakło, by stanął na najniższym stopniu podium. Ostatecznie musiał uznać wyższość przeciwnika zajmując wysokie, V miejsce.
Nasi najmłodsi zawodnicy startowali także w Kowali w kategorii dzieci, gdzie zgarnęli pulę medali oraz  pochwał za osiągnięcia i styl, w jakim prezentowali się w Świętokrzyskim Turnieju Judo z okazji Dnia Niepodległości. Tamtejsze tatami zgromadziło ponad setkę zawodników w kategoriach wiekowych 2004 – 2005, 2006 – 2007 i 2008 i młodsi.
W tym gronie bezkonkurencyjni okazali się Mateusz Wołoszyn (kat. 36 kg), Krystian Ziółkowski (kat. 30 kg), Kasjan Król (kat. 27 kg), Jakub Wyderski (kat. 48 kg), którzy kończyli swoje walki przed czasem. Drugie miejsca wywalczyli: Marcel Feliksiowski (kat. 33 kg), Wiktor Wołoszyn (kat. 27 kg), Igor Szloser (kat. 34 kg.), Kevin Wańdoch (kat. 40 kg). Trzecie lokaty zdobyły Anna Witkowska (kat. 42 kg), Karolina Kawa (kat. 52 kg).
Tuż za podium uplasowali się zawodnicy, którym niewiele zabrakło żeby stanąć na podium. Czwarte lokaty zajęli  Amelia Haraburda (kat. 34 kg), Julia Grudzień (kat. 42 kg), Franciszek Karolik (kat. 38 kg), a piąte Maria Hapczyn (kat. 29 kg), Igor Kurasiński (kat. 29 kg), Gabriel Drozd (kat. 38 kg).
– Mamy przed sobą jeszcze kilka mocnych startów w tym roku, m.in. w Gdyni, Krakowie, Kielcach i Bochni. Myślimy, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani Dos Tartu w każdym z nich. Liczymy na kolejne udane starty naszych podopiecznych ? mówią trenerzy Teresa Dybiec i Łukasz Wójcik.