18 medali najmłodszych teakwondoków

Zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego startowali w Otwartych Mistrzostwach Puław.
Były to pierwsze zawody po nowelizacji regulaminu sportowego Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, który dopuszcza walki mini kyorugi dzieci w wieku 8-9 lat oraz walki młodzika w ograniczonym kontakcie na głowę, czyli w kaskach osłaniających twarz. W zawodach wzięło udział około 100 zawodników z województw: lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Ostrowiec reprezentowała grupa 20 zawodników i zawodniczek. Wielu z nich po raz pierwszy stanęło na macie. Dotychczasowi młodzicy też po raz pierwszy wystartowali w kategorii kadeta i walczyli w pełnym kontakcie. Wszyscy nasi reprezentanci znaleźli się w nowej sytuacji i zdobywali cenne doświadczenie, a przy tym osiągnęli rewelacyjne rezultaty sportowe. Spisali się również doskonale jako drużyna, reprezentując postawę koleżeńską i fair play. Zdobyli łącznie 18 medali: 7 złotych, 6 srebrnych, 5 brązowych oraz 2 piąte miejsca.

15170902_1190218601061846_4827830591410083170_n
W kategorii dzieci I miejsca wywalczyli Emilia Jedynak, Armando Malesza, Dominik Czaja, Filip Grela, II miejsce: Aleksandra Ćwikła, Kacper Kaczmarzyk, Adam Flisek, Michał Bąbel, III miejsca: Antonii Świercz, Mateusz Chojnacki, Patryk Kosałka. Kacper Grudzień uplasował się na V miejscu.
W kategorii młodzika Igor Sieroń zajął I, a Patryk Gorycki II miejsce. Należy jednak wyróżnić go za waleczną postawę, gdyż stoczył trzy emocjonujące pojedynki. Jakub Fulara był piaty.
Kadeci, a właściwie młodzicy startujący w Puławach w przyszłorocznych kategoriach spisali się doskonale. Jan Kwiecień i Wiktoria Kosałka zajęli I miejsce, a Dominik Gromala II miejsce. Jego półfinałowa walka z zawodnikiem z Ciechanowa była najlepszą walką zawodów, wyrównaną i ciekawą technicznie do ostatnich sekund. Ostatecznie to Dominik lepszy. III miejsce zajęli Jakub Sieroń i Piotr Stec.