Orlen Liga. *ŁKS Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:23, 25:18, 25:20).

ŁKS: Kwiatkowska 8, Oleksy 12, Sielicka 13, Muhlsteinova 2, Kowalińska 13, Wołoszyn 5, Strasz (libero) oraz Szyjka. Trener: Michał Masek.

KSZO: Brzóska 10, Stroiwąs 3, Ściurka 15, Kapturska 9, Szpak 2, Soter 5, Pauliukouskaja (libero) oraz Polak, Jocić 3, Piotrowska 2 i Szałankiewicz 1. Trener: Dariusz Parkitny.

MVP: Krystyna Strasz.

Sędziowali: Janusz Cyran – Bogdan Nowak.

Widzów: 900.

Nasze siatkarki praktycznie tylko w I secie stawiły faktyczny opór beniaminkowi z Łodzi. Przyzwyczaiły nas już do gry w pięciu setach, ale tym razem zanotowały dość gładką porażkę.

Nasza drużyna przegrała, gdyż wyraźnie ustępowała łodziankom w grze atakiem, ale trudno się dziwić przy takim zasięgu Kowalińskiej i skuteczności Oleksy. Tym elementem gry ŁKS zdobył 44 pkt. przy 38 KSZO. Co prawda KSZO na tle rywalek lepiej prezentował się na zagrywce (6 asów serwisowych przy 3 łodzianek) i na równi w grze blokiem (6:6 w blokach punktowych), ale popełnił za to dwa razy więcej błędów własnych ? aż 22 przy 11 ŁKS. W I i III secie podopieczne trenera Dariusza Parkitnego miały na koncie  po 8 błędów własnych, a w II secie 6.

Układ gier i sytuacja w tabeli powoduje, że przed nami kolejne stracie z gatunku tych arcyważnych. W najbliższą sobotę, o godz. 17, nasze siatkarki podejmują BKS Bielsko ? Biała.