Bonnie and Clyde w Opatowie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie pracowali nad sprawami, dokonywanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat na terenie powiatu opatowskiego, włamań i kradzieży w gospodarstwach rolnych.  W trakcie tych zdarzeń ginęły przeważnie: narzędzia warsztatowe, olej napędowy, drogie części do maszyn rolniczych, elektronarzędzia, a także środki ochrony roślin.
-W nocy z środy na czwartek doszło do kradzieży kosy spalinowej –mówi asp. Grzegorz Ruska, oficer prasowy KPP w Opatowie. Policjanci pojechali na miejsce gdzie zastali 30-latka wraz z konkubiną. Ludzie ci wyjmowali z samochodu skradzioną kosę. Przy okazji odzyskali: elektronarzędzia, narzędzia warsztatowe oraz środki ochrony roślin pochodzące w wcześniejszych kradzieży. Wartość odzyskanego mienia szacuje się na kilka tysięcy złotych Z ustaleń kryminalnych wynika, że 30-latek tym procederem na terenie powiatu opatowskiego zajmował się od 2015 r. Skradziony sprzęt rozkładał na części lub w całości ogłaszał np. na portalach internetowych, oferując skradzione przedmioty do sprzedaży.
30-latek był poszukiwany trzema listami gończymi, celem odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz on i jego konkubina za swoje czyny będą odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci będą też sprawdzać, czy mężczyzna nie jest odpowiedzialny za inne podobne zdarzenia na terenie powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *