Porażka w złotym secie przyćmiła dobry mecz z Legionovią. Łzy siatkarek KSZO

Orlen Liga. Mecz rewanżowy o 13 miejsce. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 28:26, 25:18). Złoty set: 15:13 dla Legionovii.

KSZO: Brzóska 13, Szpak, Ściurka, Kapturska 24, Soter 4, Stroiwąs 10, Pauliukouskaya (libero) oraz Polak 6, Szałankiewicz 10. Trener: Dariusz Parkitny.

Legionovia: Mikołajewska 9, Chojnacka 6, Grabka 2, Bociek 15, Alagierska 7, Bączyńska 14, Adamek (libero) oraz Pacak 2, Zakościelna 1.

MVP: Monika Bociek (Legionovia).

Sędzia pierwszy: Janusz Cyran, sędzia drugi: Rafał Pośpiech.

Widzów: 680.

Ostrowieckie siatkarki wygrały mecz z Legionovią i doprowadziły do złotego seta, w którym prowadziły 4:1. Niestety, zespół z Legionowa odrobił straty i to on cieszy się z zakończenia sezonu. KSZO natomiast pozostały do rozegrania mecze barażowe – do trzech wygranych – z mistrzem I ligi, warszawską Wisłą. Co prawda pierwsze dwa mecze zaplanowano na 26 i 27 kwietnia (środa i czwartek) w hali KSZO, a mecz nr 3 i ewentualnie nr 4 na 3 i 4 maja (środa i czwartek) w hali drużyny pierwszoligowej, ale nasz klub czyni starania, by odbyły się wcześniej z racji tego, że Olga Pauliukouskaya na początku maja ma stawić się na zgrupowaniu reprezentacji Białorusi.
Siatkarki KSZO dość pewnie doprowadziły do złotego seta, mając mecz pod kontrolą, choć w I secie przegrywały 11:14 i 13:16, a w II partii 18:19 i 21:22. W końcówkach błyszczała jednak w ataku ostrowieckiej ekipy Joanna Kapturska, która nie myliła się i zapewniała KSZO wygrane. Po wyrównanej grze na początku III seta, to podopieczne trenera Dariusza Parkitnego wyszły na prowadzenie 12:9 i systematycznie powiększały przewagę.
O złotym secie jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć. Być może wysokie prowadzenie – 4:1 – nieco zdekoncentrowały nasze siatkarki, który popełniły 2-3 błędy i z zrobiło się 8:8. Legionovia potrafiła sobie jednak wypracować dwu, trzypunktową przewagę i dowieźć ją do końca partii, zapewniając sobie już udział w przyszłorocznych rozgrywkach Orlen Ligi.
W meczu z Legionovią KSZO górował w grze atakiem zdobywając tym elementem 52 pkt. przy 43 rywalek. Posłał też 11 asów serwisowych przy 5 Legionovii. Ostrowczanki ustępowały tylko w grze blokiem, notując w tym elemencie 4 pkt. przy 9 przeciwniczek. Popełniły także o dwa błędy więcej od Legionovii – 11 przy 9 rywalek.
Nasze panie, które po meczu nie stroniły od łez, muszą teraz jak najlepiej przygotować się do decydującej batalii o Orlen Ligę, w której – miejmy nadzieję – udowodnią wyższość nad mistrzem I ligi.