Młode piłkarki z Ostrowca i Kunowa w ogólnopolskim finale. Zagrają na Stadionie Narodowym

Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Nowinach poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa świętokrzyskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się PSP Kunów i AMO I Kielce (kategoria U-8), PSP Kunów i AMO I Kielce (kategoria U-10) oraz PSP Nr 7 Ostrowiec Świętokrzyski i SP 27 w Kielcach (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo świętokrzyskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
Finały w województwie świętokrzyskim odbył się na boiskach GOKSiR w Nowinach. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w najstarszej kategorii wiekowej, a drugiego dnia swoje mecze rozegrała najmłodsza kategoria wiekowa oraz chłopcy i dziewczyny do lat 10. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.
5950_20170325_psp_kunow2W dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych doszło do niecodziennej sytuacji, gdyż zwycięskie okazały się zespoły z tych samych ośrodków piłkarskich w województwie – Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie (dziewczynki U-8 i U-10) oraz Akademia Młodych Orłów I w Kielcach (chłopcy U-8 i U-10). Młodsza z drużyn z Kunowa rozpędzała się z meczu na mecz, potwierdzając formę w wielkim finale. W ostatnim meczu pokonały SP Bieliny 3:0. Starsze koleżanki ze szkoły, po zwycięstwie w swojej grupie wiekowej, będą z kolei reprezentowały województwo świętokrzyskie podczas ogólnopolskich finałów turnieju w Warszawie. W swoim finale w dramatycznych okolicznościach wygrały w rzutach karnych z zespołem ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach.
– Jeszcze teraz głos mi drży, emocje były naprawdę ogromne, co zresztą słychać po moim głosie. Porażka w pierwszym meczu i późniejsze wygranie rozgrywek w karnych było czymś niesamowitym – cieszyła się Katarzyna Pająk, opiekun dziewczynek. – To jeszcze ten cudowny etap, gdzie nie ma złości, zazdrości czy faworyzacji, a jest tylko czysta radość z gry w piłkę nożną. Nie liczyliśmy tutaj na sukces, gdyż w takich miejscowościach jest trudno o regularne treningi, więc tym bardziej jestem zadowolona. Byliśmy przygotowani bardziej na przyszły rok, ale dziewczyny uwierzyły w siebie. Takie turnieje uczą dzieci dyscypliny, dają bardzo dużo radości nie tylko dziewczynkom, ale także i rodzicom, nauczycielom i trenerom. To wspaniała impreza, gdzie dzieciaki mogą się wspólnie spotkać i spędzić miło czas, a wszystko przeprowadzone jest w cudownej, przyjaznej atmosferze – dodała opiekun PSP Kunów.
W kategorii U-8 chłopcy z Akademii Młodych Orłów I Kielce w wielkim finale wygrali z ostrowiecką Akademią Piłkarską Galacticos 4:1. Natomiast w rozgrywkach do lat 10 podopieczni trenera Marka Szabli pokonali swoich kolegów z Kielc, występujących pod nazwą AMO II Kielce. W tej grupie chłopcy z ostrowieckiego Galacticos uplasowali się na 3 miejscu.
W finale rywalizacji chłopców do lat 12 najwyższą lokatę zajęła pierwsza ekipa Szkoły Podstawowej Nr 27 w Kielcach, która w finale pokonała zespół Akademii Piłkarskiej Końskie 6:0. Wśród dziewcząt w kategorii U-12 smak porażki musiały przełknąć dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach, które pomimo ambitnej walki, przegrały finałowe starcie z naszą PSP Nr 7 w Ostrowcu Św. 2:6.

Resized_20170324_152436
-Organizacja turnieju ponownie na bardzo wysokim poziomie, co sprzyja dobrej grze. Ponownie jak w zeszłym roku, kiedy to wywalczyliśmy awans do ogólnopolskich finałów z grupą do lat 10, udało nam się wygrać rozgrywki wojewódzkie. Myślę, że dobra passa jest podtrzymana i liczę na to, że tak będzie co roku – uśmiecha się trener, Radosław Ćwik. -Nasze drużyny dzięki takim turniejom nabierają pewności siebie. To mobilizuje do przychodzenia na treningi, gdzie pojawiają się z uśmiechem i nie trzeba ich zbytnio do tego namawiać. Śmiało można powiedzieć, że same sobie na to wszystko zapracowały. Cały czas pracujemy nad tymi samymi aspektami, czyli prawidłowe przyjmowanie piłki, technika prowadzenia – ogólnie podstawy, które mogą się im przydać w najbliższej przyszłości – tłumaczy szkoleniowiec z Ostrowca.

20170324_150609Kapitan PSP Nr 7, Patrycja Szymańska, została indywidualnie wyróżniona za strzelenie największej ilości, bo 16, bramek. Nasze piłkarki pokonały w rozgrywkach grupowych SP Łopuszno 7:1, ST Cudzynowice 10:0, Gacuś Konieczno 7:1, SP Małogoszcz 4:0. W półfinale wygrały z SP 13 Skarżysko-Kamienna 7:0, a w samym finale z SP Baćkowice 6:2.
Wyróżnienia indywidualne otrzymali także inni nasi młodzi adepci futbolu. W grupie dziewcząt do 8 lat – najlepszą zawodniczką została Nikola Pociecha (PSP Kunów), a najlepszą strzelczynią z 12 golami na koncie Zuzanna Wiśniewska (PSP Kunów). W grupie chłopców do 8 lat najlepszym zawodnikiem został Piotr Czajkowski z Galacticos Ostrowiec Św. W grupie chłopców do 10 lat najlepszym bramkarzem został Aleksander Wejman (Galacticos).
Finały Wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.
Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *