Brawa dla siatkarek KSZO! Wygrały w Warszawie barażowy mecz nr 3 o Orlen Ligę!

Mecz nr 3 o Orlen Ligę. *Wisła Warszawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (19:25, 23:25, 21:25).

Stan rywalizacji: 2:1 dla KSZO.

Wisła: Łaziuk (2), Łozowska (4), Ciaszkiewicz-Lach (7), Nowgorodczenko, Hatala (12), Sobczak (2), Saad (libero) oraz Wellna (4), Gorzewska i Nadziałek. Trener: Mirosław Zawieracz.
KSZO: Brzóska (14), Polak (7), Ściurka (11), Kapturska (14), Soter (2), Piotrowska (4), Pauliukouskaya (libero) oraz Thaka  (5). Trener: Dariusz Parkitny.

Sędziowali: Mirosław Beń – Sławomir Jażdżewski. Widzów: 235.

Nasze siatkarki miały jeszcze w pamięci niedzielny mecz, w którym prowadziły 2:1 w setach, a w czwartej partii 17:11. Toteż wyszły na parkiet hali na Bemowie skoncentrowane na tyle, by przede wszystkim nie popełniać własnych błędów.

W I secie uzyskały wysoką przewagą, której nie oddały do ostatniej piłki.

W II secie mecz się nieco wyrównał. Warszawianki miały nawet kilkupunktową przewagę, chociażby prowadząc 18:14, ale przy taktycznej zagrywce KSZO nie potrafił jej utrzymać. Nasz zespół potrafił za to w jednym ustawieniu, przy zagrywce Eweliny Polak, zdobywać po kilka punktów i to od razu miało przełożenie na wynik, bo wygrywając aż sześć akcji z rzędu doprowadził do stanu 20:18!

Z kolei w III secie podopieczne trenera Dariusza Parkitnego przegrywały – a to 2:5, 3:6, a to 8:10 i 9:11. Od stanu 12:12 znów pewność wróciła do ich gry. Wygrywały 16:13 i 19:15, rozpoczynając w tym spotkaniu wsteczne odliczanie. Co prawda zespół ze stolicy doprowadził do stanu 21:22, ale końcówka seta i meczu należała do ostrowczanek.

-Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale zespół nasz zagrał pewnie i odpowiedzialnie – komentował prezes KSZO, Tomasz Półgrabski.

Kolejny, 4 mecz barażowy, zostanie rozegrany w Warszawie 28 kwietnia o godz. 13.

One thought on “Brawa dla siatkarek KSZO! Wygrały w Warszawie barażowy mecz nr 3 o Orlen Ligę!

• 27/04/2017 at 21:27