Kolejny tytuł mistrzyni Polski Oli Kępy!

W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Fitness i Kulturystyce. Wystartowała w nich rekordowa ilość 413 zawodniczek i zawodników, w tym aż 74 z ostrowieckiego ?BLACK&WHITE?. 18221905_1390050964423014_3870262443291119733_n
Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 24 medale: 7 złotych. 6 srebrnych oraz 11 brązowych. W klasyfikacjach drużynowych klub ?BLACK & WHITE? zarówno w kulturystyce, jak i fitness zdobył tytuły Drużynowego Wicemistrza Polski. Opiekę nad całą ekipą sprawowali trenerzy klubowi Joanna i Grzegorz Kępa oraz Akop Szostak i Radosław Słodkiewicz.
W fitness gimnastycznym po raz kolejny wielką klasę pokazała wiecznie niepokonana w Polsce Aleksandra Kępa. Obroniła tytuł Mistrzyni Polski z roku ubiegłego, pokazując całkiem nową choreografię. Jej układ dowolny był bardo bogaty w trudne technicznie ewolucje i tym samym zyskał jednogłośną aprobatę sędziów. W rundzie oceny sylwetki Aleksandra również jednogłośnie wygrała, pokazując tym samym klasę międzynarodową, predysponującą ją do startu w Mistrzostwach Europy. To był ogólnie już 9 tytuł Mistrzyni Polski Aleksandry w jej karierze sportowej (5 w kategoriach dzieci, 2 w juniorkach i 2 seniorkach). Czyżby we wrześniu na Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie będziemy święcić jubileuszowe 10 zwycięstwo Oli? Serdecznie jej tego życzymy.
W tej samej kategorii startowała również Marta Sawiniec, lecz tym razem została sklasyfikowana na najbardziej nielubianym IV miejscu. Do miejsca na podium zabrakło zaledwie 1 pkt?
Najwięcej medali wywalczyły zawodniczki bikini fitness: Katarzyna  Dmochewicz (złoto w kategorii 160cm), Inez Gorońska (złoto w kategorii 164cm), Kinga Bafia (złoto w kategorii 169cm), Małgorzata Flis (brąz w kategorii 160cm), Patrycja Zahorska (brąz w kategorii +169cm), na IV miejscach znalazły się: Elina Melnykova (kat. 160cm), Katarzyna Rodzik (kat. 164cm), Agata Banks (kat. 169cm) i Daria Józefczak (kat. +169cm).
W fitness sylwetkowym mieliśmy 3 reprezentantki, które postarały się o 2 medale: srebrny Aneta Białczak (kat. 168cm) oraz brązowy Beata Bochno (kat. 163cm). Na IV miejscu w kategorii 168cm uplasowała się Michalina Gładysz. Fitness plażowe przyniosło również duży dorobek medali: kategorię do 179cm wygrał Daniel Mularczyk, na drugich miejscach znaleźli się: Piotr Zieliński (kat. 176cm) i Sandro Sołowiej, brązowe medale wywalczyli: Karol Kyrc (kat. 182cm) i Grzegorz Mizera (kat. +182cm). W fitness plażowym atletycznym tryumfował Dawid Lewicki.
W nowej dyscyplinie wellness fitness na 3 miejscu znalazła się Anna Mossakowska, natomiast tuż za nią uplasowała się Elżbieta Stuglik.
W kulturystyce klasycznej srebrne medale wywalczyli w kategorii do 171 cm rdzenny ostrowczanin Mariusz Łukasik, w kategorii do 175 cm Michał Osewski, a brązowy w kategorii do 180 cm Jacek Małagocki.
Wśród najcięższych kulturystów mieliśmy również kilku medalistów: brązowy medal w kategorii do 100kg wywalczył Paweł Jabłoński, natomiast w kategorii +100kg złoto zdobył Rafał Czerski, a brąz Łukasz Lodowski. Mistrzostwa Polski potwierdziły przynależność zawodniczek i zawodników ?BLACK & WHITE? Ostrowiec Świętokrzyski do ścisłej krajowej czołówki.
Ostrowiecki klub serdecznie zaprasza wszystkich chętnych chcących rozpocząć treningi nad kształtowaniem swojej sylwetki do siedziby klubu na os. Pułanki. Start klubu ?BLACK & WHITE? w Mistrzostwach Polski był możliwy m.in. dzięki dotacji Gminy Ostrowiec Św.