MOTOREX otwiera zakład. Szwajcarzy inwestują w Ostrowcu Świętokrzyskim

Działający na międzynarodowym rynku producent środków smarnych MOTOREX otwiera nowy zakład produkcyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Wraz z otwarciem nowego zakładu produkcyjnego w Polsce, szwajcarska firma rodzinna Bucher AG MOTOREX osiągnie nowy etap w realizacji strategii rozwoju -czytamy w specjalnym komunikacie przesłanym przez firmę. Dzięki nowemu zakładowi w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie w przyszłości możliwe zaopatrywanie jeszcze większej liczby klientów w Europie Północnej i Wschodniej w wysokiej jakości produkty marki MOTOREX.
MOTOREX jest największym w Szwajcarii producentem środków smarnych, zatrudniającym ponad 350 osób i dostarczającym swoje produkty do ponad 80 krajów. Przedsiębiorstwo opracowuje, produkuje i rozprowadza innowacyjne, wysokiej jakości środki smarne oraz produkty chemiczno -techniczne stosowane w przemyśle, rolnictwie, budownictwie oraz branży motoryzacyjnej i sportach motorowych. Marka MOTOREX nieustannie cieszy się światowym sukcesem dzięki prowadzonym badaniom, innowacyjności oraz charakterystycznemu dla szwajcarskich przedsiębiorstw dążeniu do perfekcji.
moto1W czerwcu 2017 r. MOTOREX świętuje 100-lecie istnienia i w roku jubileuszu otwiera dodatkową fabrykę w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Chcemy ciągle być liderem, jeżeli chodzi o jakość produktów. Cenimy także bliski kontakt z klientami i rynkiem – przyznaje Edi Fischer, Dyrektor Generalny firmy MOTOREX. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Polsce jest dla nas ważnym krokiem w strategii rozwoju firmy i umożliwia nam lepsze wsparcie klientów z Europy Północnej i Wschodniej produktami MOTOREX.
Przedsiębiorstwo może poszczycić się różnorodnymi certyfikatami ISO i konsekwentnie dąży do zapewnienia jakości procesów na wszystkich etapach. Optymalizacja bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i środowiska są dla Grupy MOTOREX sprawą naturalną, realizowaną przez każde z podległych jej przedsiębiorstw zgodnie z miejscowymi przepisami i panującymi okolicznościami.
W ciągu najbliższych miesięcy MOTOREX POLAND Sp. z o.o. będzie prowadzić prace budowlane zgodnie z zezwoleniami otrzymanymi od władz lokalnych, aby dostosować zakład do procesu produkcji i z końcem roku móc rozpocząć działalność.
Trochę historii
MOTOREX zakupił w Ostrowcu Świętokrzyskim zakład produkcji olejów i smarów Statoil, wybudowany w naszym mieście w 2009 r. Decyzją koncernu już trzy lata później poddano go relokacji. Potencjał produkcyjny zakładu, który obecnie znajduje się w rękach Szwajcarów, wynosił 1200 -1400 ton miesięcznie. Objętość magazynowa wynosi 1200 m sześc. Fabryka posiada instalację blendującą, umożliwiającą bieżącą kontrolę dozowanych surowców oraz nowoczesną linię do nalewu wyposażoną w system filtracji zapewniający wysoką klasę czystości olejów. Laboratorium analityczne wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt pomiarowy, umożliwiający kontrolę na każdym etapie produkcji, od przyjęcia surowców do magazynu, poprzez proces produkcji i kontrolę finalnego wyrobu. Teraz na terenie zakładu trwają prace budowlane, za które odpowiada Alpema Constructions.
Gmina gwarantem
O sprzedaży majątku mówiło się od kilku lat, a od 2015 r. w całą transakcję zbycia majątku nowemu właścicielowi mocno zaangażowała się Gmina Ostrowiec Świętokrzyski. Nigdy jednak, do dziś nie padła oficjalnie nazwa nowego inwestora.
-To właśnie miasto od samego początku wystąpiło w roli gwaranta całej transakcji – podkreślał na naszych łamach Jarosław Górczyński, prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Odbyło się kilka spotkań roboczych w różnych instytucjach, podczas których wyjaśnialiśmy wszelkie problematyczne kwestie dotyczące inwestycji oraz warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Równolegle rozpoczęliśmy prace związane ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie Starej Huty.
Dokonane zmiany miały na celu m.in. rozszerzenie obecnego przeznaczenia działek, na których znajduje się zakład, o funkcję produkcji. Podczas spotkań z zarządem Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,Starachowice” udało się także wyjaśnić kwestię wyłączenia jednej z działek z obszaru strefy. W związku z planowaną rozbudową zakładu pracownicy Urzędu Miasta pomagali inwestorowi w uzyskaniu właściwej decyzji środowiskowej oraz w pozostałych sprawach związanych z ochroną środowiska, a także w uzgodnieniach niezbędnych podczas przygotowywania projektu budowlanego.
Ile osób znajdzie pracę?
Na tę chwilę MOTOREX nie podaje oficjalnych danych dotyczących wielkości zatrudnienia w swym zakładzie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Udało nam się ustalić, że wszystkie bieżące procesy rekrutacyjne na otwarte stanowiska są dostępne na portalu Pracuj.pl.

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *