Dominik Jewiak z Black&White brązowym medalistą mistrzostw świata

W Nowym Sadzie w Serbii odbyły się VIII Mistrzostwa Świata w Fitness Gimnastycznym Dzieci. Polskę reprezentowała 11-osobowa drużyna, złożona z zawodników ostrowieckiego klubu sportowego Black&White, trenujących pod czujnym okiem trenerów Joanny i Grzegorza Kępów. W mistrzostwach rywalizowało 150 zawodników z 11 krajów. Dominowali młodzi sportowcy ze Słowacji, Ukrainy i Węgier. Doskonale  spisała się  także  Polska. Black&White wrócił z mistrzostw do Ostrowca z brązowym  medalem, który  wywalczył  Dominik Jewiak.

Druzyna Polski
-Dominik ma 15 lat. Jest uczniem II klasy Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Ostrowcu, a fitness gimnastyczny ćwiczy od 7 lat. Pięć lat reprezentował  Polskę  na  mistrzostwach  świata, zawsze  wchodził do finału top 6, ale dopiero teraz, startując po raz  ostatni w  kategorii dzieci  wywalczył  upragniony medal ? mówi Joanna Kępa, trener  fitness i akrobatyki. -Zasłużył  na niego  jak  nikt  inny.  Trenował  ciężko 3- 4  razy  w tygodniu  gimnastykę i akrobatykę. Od 2 lat dodatkowo ćwiczy na  siłowni. Wprowadzenie treningów siłowych było konieczne, gdyż oprócz układu  dowolnego, w drugiej rundzie oceniana jest sylwetka (proporcje, zarys mięśni). Teraz  Dominik rozpocznie  etap przygotowań do startów już jako junior.

DRużyna B&W
W kategorii  dziewcząt  najlepiej  wypadła  10-letnia Gabriela Klepacz, zajmując 9 miejsce. W ubiegłym roku była 11. W tej samej kategorii wiekowej świetnie  zadebiutowała  także  Natalia  Bugajska, zajmując 11 miejsce. W wyższej  kategorii  wiekowej Alicja Sulik, reprezentująca Polskę  na  arenie  międzynarodowej po raz pierwszy, zajęła 11  lokatę. Alicja  w rundzie oceny  sylwetki  została oceniona na bardzo wysokim 5 miejscu. Dalsze pozycje zajęły Kamila Rycombel, Maja Pastuszko, Martyna Klubińska, Oliwia Chamera, Emilia Pękala, Agata Wasik i najstarsza 15-letnia  Natalia  Gromczyk.
-Start  uważam za bardzo  udany. Dziewczęta wykonały  swoje  układy  dowolne  bezbłędnie ? podkreśla Joanna Kępa. -Wszystkie  wykonywały  trudne  ewolucje  gimnastyczne i  kombinacje  skoków  złożone z salt. Poziom mistrzostw świata jednak  jest  bardzo  wysoki. Sędzia główny pochodzący z Polski pogratulował polskiej ekipie wspaniałej postawy. Polska drużynowo zajęła siódme miejsce. Co ciekawe, zawodnicy  z Polski jako jedyni wywodzą się z klubu  sportowego  fitness, trenując na sali do aerobiku. Natomiast  reprezentanci  innych  krajów  to  gimnastycy i akrobaci, trenujący  na co dzień  na  ogromnych  salach wyposażonych w sprzęt  do  akrobatyki. Startują  jednocześnie i w zawodach  gimnastycznych i w fitness.  W Polsce takiej tradycji nie ma. Jest  wyraźny  podział między  fitness  gimnastycznym, a gimnastyką artystyczną i akrobatyką, choć ćwiczenia czy  elementy  są takie  same. Tym bardziej  jestem  dumna, że udaje nam się  rywalizować  na podobnym  poziomie.
Udział w zawodach został  dofinansowany z  dotacji  Gminy  Ostrowiec Św. przyznanej  klubowi na 2017 rok. Zarząd  klubu  serdecznie  dziękuje  rodzicom i firmom Scorpion oraz Signal Meble za pomoc  finansową, bez  której  wyjazd  aż  tylu  zawodników  nie  byłby  możliwy.