Black&White najlepszy w Polsce!

Zawodnicy ostrowieckiego klubu „Black&White” święcili tryumfy w najmłodszych kategoriach wiekowych.Black&White obronił tytuł mistrzowski
Trzeci rok z rzędu jest  drużynowym mistrzem Polski w fitness dzieci. Podczas targów Fiwe Warszawa zostały rozegrane VI Mistrzostw  Polski w Fitness Dzieci. Ostrowiecki klub sportowy Black&White wystawił 40 – osobową drużynę, która wygrała wszystkie  kategorie wiekowe dziewczynek i kategorię chłopców pow. 12 lat.
-To historyczny sukces  klubu, nie wiem czy możliwy do powtórzenia. Mówiąc krótko: oszalałam z radości! Gratuluję wszystkim moim zawodnikom. Dzieci ciężko pracują na treningach, są ambitne i sumienne, jestem z nich bardzo dumna –  podkreśla Joanna Kępa,  trenerka sekcji fitness dzieci UKS Black&White.
W klasyfikacji drużynowej jej podopieczni uzyskali 108 punktów,  pozostawiając  rywali daleko w tyle. Dość wspomnieć, że na 2 miejscu uplasował się klub WKS ORI Kruszyn Krajeński z 59 pkt., a na 3 pozycji Top Toys Koszalin z 50 pkt.
-Klub B&W przygotował najliczniejszą drużynę. W zawodach wzięły udział zarówno doświadczone  ostrowieckie fitnesski, uczestniczki zawodów międzynarodowych, jak i debiutantki. Wszystkie wykonały układy  dowolne bezbłędnie, z czego jestem bardzo zadowolona, bo to świadczy o ich dużej odporności  psychicznej, czym potwierdziły  gotowość do udziału w zawodach tej rangi ? mówi Joanna Kępa.
W kategorii do 7 lat złoty medal zdobyła Liwia Delegiewicz, srebrny Blanka Walczyk, a Weronika Suchecka uplasowała się na 5 m.
W kategorii 8-9 lat mistrzynią Polski została Gabriela Klepacz. 4 miejsce zajęła Natalia Bugajska, a 5 Jagoda Strzębska. Na dalszych pozycjach uplasowały się: Julia Fudalewska, Natalia Stańczyk, Zuzanna Jarecka, Kamila Mikos, Maja Podleśko.
W kat. 10-11 lat mistrzynią Polski została Martyna Klubińska, która już trzeci rok broni tytułu  mistrzyni. Wygląda na to, że idzie w ślady swojej starszej klubowej koleżanki, Aleksandry  Kępy.  Brązowy medal wywalczyła Alicja Sulik. W ścisłym finale znalazła się także Kamila Rycombel  na 5 i Hanna Styczyńska na 6 miejscu. Dalsze miejsca okupowały: Maja Pastuszko, Marta Niezgoda, Katarzyna Kowalska, Joanna  Stachula i Zuzanna Gołąbek.
Na starcie kategorii 12-13 lat stanęło 26 zawodniczek i było to niemałe wyzwanie dla samych sędziów. Jednogłośnie jednak  zarówno w półfinale jak i w finale, zarówno w układzie dowolnym,  jak i ocenie sylwetki  u wszystkich  9  sędziów,  pierwsze miejsce i mistrzynią  Polski  została  Aleksandra Koprowska.  Brązowy medal  trafił do Agaty Wasik. W finale na miejscu 4  uplasowała się Emilia Pękala, a na 5 Julia Plech. Dalsze miejsca zajęły: Aleksandra Lenart, Nela Wójcik, Natalia Kotwa, Weronika Broś, Magdalena Przygoda, Oliwia Chamera, Wiktoria Jędrzejewska, Natalia Brzyska, Magdalena Róg, Julia Rak, Wiktoria Wiśniewska.
W kategorii 14-15 lat złoto wywalczyła Izabela Szlachetka.
W kategorii chłopców do 12 lat srebrny medal  zdobył Maksymilian Krawiec, a brązowy Dawid Musiał. W kategorii powyżej 12 lat  jednogłośnie mistrzem Polski  został Dominik Jewiak, a brąz wywalczył Kacper Delegiewicz.
Wszyscy  zawodnicy  Black & White  wystąpili w jednakowych  koszulkach  reprezentacyjnych  zakupionych przez  Starostwo Powiatu w Ostrowcu Świętokrzyskim, za co zarząd klubu serdecznie dziękuje.
druzyna-gimnastykowBlack&White wicemistrzem Polski w Kulturystyce i Fitness
Podczas Targów Fiwe w  Warszawie  rozegrano  Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.  Ostrowiecki Klub Sportowy Black & White wywalczył drużynowo 2 miejsce w stawce startujących 30 klubów.
Najlepiej  wypadły fitnesski gimnastyczne, które zdecydowanie wygrały i uplasowały się na pierwszych 4 miejscach.  Tytuł mistrzyni Polski  obroniła Aleksandra Kępa, tuż za nią znalazła się Marta Sawiniec, która również obroniła swój tytuł z ubiegłego roku. Na 3 miejscu była Izabela Szlachetka, a na 4 Natalia Wierzbińska.
-Wszystkie zawodniczki B&W prezentowały bardzo ciekawe i trudne układy gimnastyczne wyróżniając się wśród całej stawki zawodniczek. Bardzo mnie cieszy doskonała forma  zawodniczek, które pomagają mi w codziennym szkoleniu małych fitnessek w sekcji fitness dzieci w klubie Black&White. Stanowimy obecnie w Polsce siłę w tej konkurencji i niech tak zostanie jak najdłużej – mówi trenerka, Joanna Kępa.
Do tego utalentowanego zespołu dołącza także  Dominik Jewiak, który po raz pierwszy jako junior zdobył wicemistrzostwo kraju. W sportach sylwetkowych najważniejszą rundą jest jednak ocena sylwetki. Zawodników przygotował pod tym względem trener główny i prezes UKS Black&White, Grzegorz Kępa. W kolejnych kategoriach zawodnicy ostrowieckiego klubu również zdobywają czołowe lokaty.
W fitness juniorów w kategorii  powyżej 178 cm zdecydowanie wygrał Adam Piwko, a w kategorii do 178 cm 5 miejsce wywalczył Marcin Wrzeszcz, a 6 Bartosz Klimowicz. W kategorii juniorek bikini powyżej 163 cm srebrny medal trafił do Marty Mili, zaś w kat. weteranek bikini wygrała pewnie Katarzyna Dmochewicz, a brąz wywalczyła Monika Zborowska.
W kulturystyce w kategorii weteranów 50- 59 lat srebrny medal zdobył Marek Kołecki, w kategorii juniorów młodszych (16-18 lat) zwyciężył Adrian Ekiert. Z kolei w kategorii juniorów (19-23 lata) do 75 kg 3 był Kacper Krzempek, 5 Wojciech Piela, a powyżej 75kg zwyciężył Kamil Tanwic, na 4 był Patryk Kościelniak. W kulturystyce klasycznej juniorów do 178 cm 4 miejsce zdobył Krystian Jarząbek.
Start zawodników w kategorii  fitness gimnastyczne został sfinansowany dzięki dotacji  Gminy Ostrowiec przyznanej klubowi na 2016 rok.