Takiego sukcesu ostrowieckie judo nie miało od lat!

W Opolu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo.
To pierwsze tak poważne zawody w karierze młodych zawodników ? najważniejszy egzamin z dotychczasowych z udziałem najlepszych judoków z całego kraju.
UMKS Ostrowię reprezentowało w tej imprezie 5 zawodników: Bartłomiej Winiarski (kat. 46 kg), Igor Turbakiewicz (50 kg), Mateusz Witkowski (kat. 55kg), Tomasz Batóg (55 kg) i Jakub Ziółkowski (60 kg). Wszystkie kategorie były bardzo licznie obsadzone, a startowało w nich po 50-60 zawodników.
Najlepiej zaprezentował się Jakub Ziółkowski, mający na swoim koncie 3 zwycięstwa przed czasem i dwie porażki. Ostatecznie zajął dobre, 9 miejsce.
-Dla tak młodego zawodnika, rozpoczynającego karierę judo ,,na poważnie?, miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników kraju to dobry wynik ? jednak mamy duży niedosyt, gdyż mieliśmy apetyty przynajmniej na miejsce punktowane ? podkreśla trenerka, Teresa Dybiec. -Dobre walki stoczył również Tomasz Batóg, który zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie.
Dwóch naszych zawodników – Jakub Ziółkowski i Tomasz Batóg – wzięło także udział w kolejnym, ogólnopolskim turnieju judo – Pucharze Polski Młodzików. Turniej odbył się w Zakopanem i był zaliczany do rankingu Polskiego Związku Judo. W tym bardzo ważnym sprawdzianie odnotowaliśmy sukces, bo srebrny medal wywalczył Jakub Ziółkowski! Jakub wygrał przed czasem 4 pojedynki i miał szansę stanąć na najwyższym stopniu podium, jednak w finale przegrał nieznacznie przez karę. Po wyrównanej walce Jakub bił się w dogrywce i niestety jeden drobny błąd zdecydował o ostatecznym wyniku. Tomek natomiast miał szansę na brązowy medal i niewiele zabrakło, by drugi nasz zawodnik stanął na podium. Niestety, w walce o brąz Tomek musiał uznać wyższość przeciwnika, ostatecznie zajmując dobre, piąte miejsce.
– Jestem bardzo zadowolona z postawy naszych zawodników, którym nie brakuje charakteru i serca do walki ? mówi Teresa Dybiec. – Sukcesy naszych zawodników świadczą o dobrej pracy na treningach, która przynosi wymierne efekty. Oczywiście przed nami dużo pracy nad poprawą błędów, bo na swoim koncie mamy również porażki, ale na tym polega sport i nie wszyscy wygrywają. Nasi młodzicy z rocznika 2002 stawiają pierwsze kroki na zawodach ogólnopolskich, a rocznik 2003 podejmuje już dobre walki z zawodnikami z czołówki Polski. Medal Pucharu Polski Jakuba Ziółkowskiego to wynik, jakiego nie odnotowaliśmy od kilku, a nawet kilkunastu lat. Dziękujemy Gminie Ostrowiec za wsparcie finansowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *