Przełom w sprawie nietrzeźwych?

W dniu 3 listopada br., o godz. 10, w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbędzie się spotkanie w sprawie ustalenia miejsca, do którego będą przywożone osoby nietrzeźwe.
O problemach, jakie na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym stwarzają osoby upojone alkoholem, pisaliśmy niejednokrotnie na łamach ?Gazety Ostrowieckiej?. Na zachowanie nietrzeźwych skarżą się pacjenci, a także personel oddziału, któremu nierzadko pijane osoby uniemożliwiają udzielanie pomocy innym. Sprawa była także wielokrotnie poruszana na sesji Rady Powiatu. Spotkanie można nazwać przełomem, gdyż niewykluczone, że wreszcie problem, z jakim od lat boryka się SOR, znajdzie rozwiązanie.
-Jest to spotkanie otwarte dla wszystkich osób i podmiotów zainteresowanych tą tematyką -potwierdza przewodniczący Rady Społecznej Szpitala, Krzysztof Ołownia. -Jedną z propozycji usytuowania takiej placówki jest pomieszczenie dawnej kotłowni, sąsiadujące z SOR -em, stąd osoby nietrzeźwe, które będą wymagały diagnostyki, bez problemu będą mogły być diagnozowane, a jednocześnie pozostali pacjenci nie będą zmuszeni znosić niedogodności związanych z osobami nietrzeźwymi. Na tę chwilę otwartą kwestią jest finansowanie tego miejsca. Według statystyk ok. 70 proc. nietrzeźwych pacjentów trafiających na SOR to mieszkańcy miasta, stąd gmina Ostrowiec Świętokrzyski jest największym generatorem kosztów.

(am)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *