Orły dla Niepodległej

Organizowany przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. Dzień Niepodległości rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 10 listopada o godz. 17 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach.
Odbędzie się tam koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu „Pereł” Ryszarda Góry.
11 listopada zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu ostrowieckiego do udziału w obchodach Dnia Niepodległości, w ramach którego zorganizowany zostanie w godzinach od 13 do 17 Rajd Gwiaździsty ?Orły dla Niepodległej?. Jego uczestnicy będą mieli cztery trasy do wyboru: Karczma Miłkowska (Szkoła) – ul. Iłżecka – Starostwo Powiatowe; Denków – Rynek – Cmentarz Parafialny w Denkowie ? Cmentarz Parafialny ul. Denkowska ? Starostwo Powiatowe; Bodzechów (Plac Zborny) – Goździelin ? ul. Zygmuntówka – Sandomierska ? Starostwo Powiatowe; Szewna ? Cmentarz ? ul. Żeromskiego ? ul. Kolejowa (Dworzec PKP) ? Starostwo Powiatowe.
Wszyscy maszerujący o godz. 17 spotkają się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tu mieszkańcy będą podziwiali występy wokalne ?Pereł? Ryszarda Góry i wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Nie lada niespodzianką będzie pokaz wojskowej grupy rekonstrukcyjnej z ekspozycją broni, konkursami i plenerową strzelnicą dla mieszkańców.
Dzień Niepodległości zakończy się pokazem fajerwerków, a jego obchody zwieńczy organizowany 20 listopada na strzelnicy w Starachowicach – pod patronatem starosty – ?Turniej Strzelecki?.
(DaK)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *