Orły dla Niepodległej

Organizowany przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. Dzień Niepodległości rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 10 listopada o godz. 17 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach.
Odbędzie się tam koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu „Pereł” Ryszarda Góry.
11 listopada zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu ostrowieckiego do udziału w obchodach Dnia Niepodległości, w ramach którego zorganizowany zostanie w godzinach od 13 do 17 Rajd Gwiaździsty „Orły dla Niepodległej”. Jego uczestnicy będą mieli cztery trasy do wyboru: Karczma Miłkowska (Szkoła) – ul. Iłżecka – Starostwo Powiatowe; Denków – Rynek – Cmentarz Parafialny w Denkowie – Cmentarz Parafialny ul. Denkowska – Starostwo Powiatowe; Bodzechów (Plac Zborny) – Goździelin – ul. Zygmuntówka – Sandomierska – Starostwo Powiatowe; Szewna – Cmentarz – ul. Żeromskiego – ul. Kolejowa (Dworzec PKP) – Starostwo Powiatowe.
Wszyscy maszerujący o godz. 17 spotkają się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tu mieszkańcy będą podziwiali występy wokalne „Pereł” Ryszarda Góry i wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. Nie lada niespodzianką będzie pokaz wojskowej grupy rekonstrukcyjnej z ekspozycją broni, konkursami i plenerową strzelnicą dla mieszkańców.
Dzień Niepodległości zakończy się pokazem fajerwerków, a jego obchody zwieńczy organizowany 20 listopada na strzelnicy w Starachowicach – pod patronatem starosty – „Turniej Strzelecki”.
(DaK)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *