The Underground Man zagra w Ostrowcu

Zespół The Underground Man zagra 19 listopada o godz. 20 w ostrowieckim klubie Perspektywy.
Zespół w 2015 oraz 2016 roku zagrał kilka tras koncertowych w całej Polsce, jak i również jeden koncert w Berlinie. Występował na różnych festiwalach, koncertach klubowych i plenerowych.
 W maju 2015 roku zwyciężył w konkursie Orlen Warsaw Maraton organizowanym przez Trzeci Program Polskiego i zagrał koncert finałowy w studiu im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo w audycji Offsesja Piotra Stelmacha. W 2016 roku został pre-nominowany do nagrody Fryderyki 2016 w trzech kategoriach: utwór roku, debiut roku oraz teledysk roku. Dodatkowo w październiku The Underground Man został finalistą konkursu Skoda Auto Muzyka wygrywając dwie główne nagrody.
Zespół The Underground Man powstał w 2014 roku. Jest to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków, mieszkających w Lublinie w składzie: Gafyn Davies (wokal, gitara), Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe, elektronika), Darek Hanaj (perkusja), Radek Barszcz (bas).
Muzyka zespołu to wypadkowa stylów muzycznych, z których wywodzą się członkowie grupy. Rezultatem jest mieszanka surowych dźwięków z syntezatorowymi melodiami, doprawiona mrocznymi krajobrazami, malowanymi wokalem i pulsującym rytmem.
From the Basement, to tytuł debiutanckiej EP formacji, która swoją premierę miała w maju 2015 roku. Przed jej wydaniem, poza koncertowaniem, zespół z powodzeniem brał udział w różnych konkursach muzycznych, z czego najważniejszym sukcesem był występ i zwycięstwo na Orlen Warsaw Maraton. Dzięki tej wygranej, na początku maja 2015 roku The Underground Man, jako laureat wybrany przez dziennikarzy i maratończyków spośród ponad 200 zespołów z całej Polski, zagrał koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej, transmitowany na żywo w ramach audycji Offensywa w Programie Trzecim Polskiego Radia. Od tego momentu, zespół można usłyszeć w różnych stacjach radiowych, zarówno tych regionalnych jak i ogólnopolskich. The Underground Man zagrał szereg samodzielnych koncertów, występując na imprezach klubowych, plenerowych i festiwalach. W lipcu 2016 roku ukazała się reedycja EP, wzbogacona o dwa kolejne utwory, a w październiku The Underground Man został finalistą konkursu Skoda Auto Muzyka wygrywając dwie główne nagrody.
 Debiutanckie wydawnictwo zespołu promują również teledyski nakręcone do utworów ”Inside of me” ,”You could be here” i do najnowszego singla ”Hysteria” . Za produkcję wszystkich trzech odpowiedzialny jest Michał Braum, współpracujący z takimi artystami jak Artur Rojek, Hey, Lemon oraz wieloma innymi.

 

 

 

 

2016_01_23_tum_036-3-4The Underground Man: Swoją muzyką pragniemy zabrać Cię w najciemniejsze odmęty umysłu, po to, żeby zapalić tam światło. Chcemy, żeby nasze melodie towarzyszyły Ci jeszcze długo po wciśnięciu przycisku STOP w odtwarzaczu i po wyjściu z naszego koncertu. Melodie, które zostają w głowie, a Ty wcale nie chcesz, by odeszły…

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *