Dlaczego sala treningowa „Black&White” pęka w szwach?

W Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w Fitness, organizowane przez IFBB ? Międzynarodową Federację Kulturystyki i Fitness oraz PZKFiTS ? Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.
W tej największej imprezie roku wystartowała rekordowa liczba 13 zawodniczek i zawodników z ostrowieckiego klubu ?BLACK & WHITE?. W sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski znalazła się dwójka trenerów z Ostrowca: Joanna i Grzegorz Kępa. W gronie 50 krajów z całego świata Polska uplasowała się w klasyfikacji drużynowej na bardzo wysokim IV miejscu. Największy wkład z naszych zawodników na ten wynik miały osiągnięcia Aleksandry Kępy i Żanety Szlęzak.
Aleksandra przyzwyczaiła nas w tym roku do bardzo dobrych wyników i po 3 spektakularnych zwycięstwach: Arnold Classic USA, Grand Prix Bajkał czy Arnold Classic Azja liczyliśmy na dobre wieści z Białegostoku. Jednak Mistrzostwa Świata Seniorów to najważniejsze zawody w roku, do których przygotowują się wszystkie najlepsze zawodniczki świata, a te słabsze po prostu nie uczestniczą w nich. Przypomnijmy, że w Mistrzostwach Europy Seniorek Ola zajęła szóste miejsce.
Aleksandra, jako najmłodsza, bo 16-letnia zawodniczka w fitness gimnastycznym, zaprezentowała się jednak znakomicie i podczas dekoracji na jej szyi zawisł brązowy medal Mistrzostw Świata! Po sobotnim półfinale Ola była klasyfikowana na wysokim 5 miejscu i tym samym awansowała do niedzielnego finału. W finale perfekcyjnie wykonała swój program dowolny, za który dostała najwyższe oceny od sędziów. W rundzie oceny sylwetki dzielnie walczyła ze znacznie starszymi rywalkami, które dysponują większymi i bardziej wyrazistymi mięśniami. Sylwetka Oli została oceniona na 5 miejscu co w sumie dało jej pierwszy w historii brązowy medal Mistrzostw Świata i to od razu w kategorii seniorek! To mimo wszystko największy sukces Aleksandry w jej dotychczasowych startach na arenie międzynarodowej.
Wygranie zawodów Arnolda Schwarzeneggera w Stanach Zjednoczonych to największy prestiż na świecie, jednak medal Mistrzostw Świata daje przepustkę do otrzymywania stypendium Ministra Sportu przez kolejne 12 miesięcy, a to przy wydatkach na szkolenie, szycie strojów i przede wszystkim wyjazdy na zagraniczne zawody bardzo wspomoże budżet zawodniczki.
Żaneta Szlęzak w gronie 31 zawodniczek startujących w bikini fitness do 169 cm zajęła bardzo  wysokie 4 miejsce, tym samym powtórzyła swoje osiągnięcie z ubiegłego roku w Budapeszcie. Żaneta wykazała się bardzo twardym charakterem i wystartowała w Mistrzostwach Świata mimo wielu problemów: zdrowotnych i rodzinnych. Głównie za to należą się jej ogromne brawa. Na pewno nikogo nie zawiodła, gdyż najpierw przebrnęła przez eliminacje, potem przez półfinał, a w finale zakończyła rywalizację na  miejscu tuż za podium.
Z pozostałych zawodników ?BLACK & WHITE? do półfinałów (pierwszych ?15?) zakwalifikowali się: Maria Solawa – 10 miejsce w bikini fitness do 160 cm,  Anita Wyrzykowska – 12 miejsce w bikini fitness do 166 cm, Katarzyna Dmochewicz – 13  miejsce w bikini fitness do 160 cm, Małgorzata Mączyńska – 13 miejsce w bikini fitness +172 cm, Katarzyna Maliszewska – 15 miejsce w bikini fitness do 163 cm, Natalia Kulczyńska – 13 miejsce w fitness sylwetkowym do 168 cm, Agnieszka Podsiadła – 13 miejsce w fitness atletycznym do 163 cm, Tobiasz Rusek – 9 miejsce w fitness plażowym atletycznym, Konrad Jachimowicz – 14 miejsce w fitness plażowym do 182 cm.
W mistrzostwach Świata uczestniczyli jeszcze Małgorzata Flis w bikini fitness do 160 cm i Daniel Myszkowski w fitness plażowym do 170 cm. Miło nam zakomunikować, że podwójną Mistrzynią Świata w fitness sylwetkowym do 168 cm, jak również w kategorii OPEN, została zawodniczka z naszego województwa Katarzyna Dudek, na co dzień reprezentująca barwy LKS Sandomierz.
-Jesteśmy obydwoje z żoną bardzo zadowoleni z występu i formy, jaką zaprezentowali zawodnicy naszego klubu ?BLACK & WHITE? na Mistrzostwach Świata w Białymstoku ? mówi trener Grzegorz Kępa. Szczególnie dumni jesteśmy z naszej najmłodszej zawodniczki, medalistki z Białegostoku i naszej córki ? Aleksandry. Tegoroczne wyniki przerosły nasz najśmielsze oczekiwania, ale w pełni się Oli należą, gdyż jest prawdziwym tytanem pracy podczas każdego treningu. Stanowi również prawdziwy wzór do naśladowania i to głównie dzięki jej międzynarodowym osiągnięciom nasza sekcja fitness gimnastycznego rozwinęła się do granic możliwości i obecnie pęka już w szwach.
-W Białymstoku przeżyliśmy z mężem również nieco inne bardzo miłe chwile, gdyż otrzymaliśmy wyróżnienia z rąk Prezydenta IFBB Rafaela Santonji oraz Prezesa PZKFiTS za wieloletnią pracę trenerską i organizacyjną na rzecz IFBB i PZKFiTS. To bardzo mobilizuje do dalszej pracy w naszych dyscyplinach ? komentuje Joanna Kępa.
Już 7 grudnia wylatujemy wraz z Aleksandrą na Dominikanę na kolejne zawody IFBB, tym razem będą to Mistrzostwa Świata Juniorów w Fitness, prosimy zatem: trzymajcie kciuki ? podsumowuje Grzegorz Kępa.

(DaK)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *