Walczący z problemami kadrowymi KSZO ograł Legionovię!

Orlen Liga. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo 3:2 (25:23, 19:25, 17:25, 25:22, 15:6).

dsc_6288KSZO: Brzóska (10), Polak (10), Ściurka (10), Kapturska (19), Sava (3), Piotrowska (8), Pauliukouskaya (libero) oraz Szpak, Stroiwąs (8). Trener: Dariusz Parkitny.

Legionovia: Rasińska (1), Grabka (6), Chojnacka (9), Połeć (7), Bociek (18), Mikołajewska (11), Adamek (libero) oraz Grzelak (11), Pacak (1), Korabiec, Alagierska, Bączyńska. Trener: Robert Strzałkowski.

MVP: Joanna Kapturska (KSZO).

Sędziowali: Bogdan Nowak i Adam Mituta. Widzów: 630.

Siatkarki KSZO mimo krótkiej ławki rezerwowych (kontuzja Zuzanny Czyżnielewskiej, powrót do USA Delicii Pierre i skręcenie stawu skokowego na porannym, przedmeczowym treningu Magdaleny Soter) pokonały po zaciętym meczu Legiovovię i awansowały z ostatniego na 12 miejsce w tabeli. Cieszymy się, że w obecnej sytuacji, w jakiej znalazł się klub, zarówno same zawodniczki, jak i kibice mają po tym spotkaniu lepsze humory.
Od początku toczyła się walka o każdą piłkę. W I secie było 10:10, 18:18 i 22:22, ale w końcowe partii to podopieczne trenera Dariusza Parkitnego popełniły mniej błędów i były nieco bardziej skuteczne.
W II secie od początku, choć KSZO prowadził 4:1, to rywalki miały więcej udanych akcji. Szybko doprowadziły do remisu, a później wyszły na trzypunktowe prowadzenie (5:8) i stale je powiększały (10:15). W końcówce seta siatkarkom Legionovii wystarczyła już gra punkt za punkt, by dowieźć zwycięstwo w secie i wyrównać stan meczu.
Z kolei w III secie siatkarki ostrowieckie prowadziły 17:14, ale dopadła ich zmora z poprzednich meczów. Straciły w jednym ustawieniu aż 11 punktów z rzędu, co spowodowało, że ekipa z Legionovia nie wyjeżdżała z Ostrowca bez punktów.
W IV secie bohaterką w naszej ekipie okazała się Paulina Stroiwąs, która momentami seryjnie zatrzymywała blokiem ataki rywalek. KSZO prowadził 5:2, 8:4. Faktem jest, że Legiovovia odrobiła nieco straty i zrobiło się 17:16, ale w porównaniu z poprzednim setem tym razem nasza drużyna nie odpuściła i od stanu 20:18 potrafiła utrzymać kilkupunktowe prowadzenie. A więc czekał zespoły tie-break…
W piątym secie ostrowczanki rozbiły już popełniające sporo błędów przyjezdne. Prowadziły 5:2, a przy zmianie stron 8:4. Legionovia była jeszcze w stanie wywalczyć tylko 2 pkt., a podopieczne trenera Dariusza Parkitnego niesione dopingiem pewnie przypieczętowały wygraną.
Jak się dowiedzieliśmy do gry w KSZO w miejsce Delicii Pierre przymierzana jest na pozycji atakującej Kubanka, ale nie wiadomo, kiedy jest transfer do klubu stanie się faktem.
Siłą w grze KSZO był atak. Duża też w tym zasługa Roksany Brzóski, która zdobywały ważne dla zespołu punkty. Tym elementem nasze panie zdobyły 51 pkt. przy 43 przeciwniczek. Ostrowczanki lepie także serwowały. Posłały 9 asów serwisowych przy 4 Legionovii. Rywalki lepiej prezentowały się na bloku, którym wywalczyły aż 17 pkt. przy 8 KSZO. Popełniły także mniej błędów własnych – 33 przy 37 naszej drużyny.
W najbliższą niedzielę KSZO wyjeżdża do Rzeszowa na mecz z Developresem.