Nowa stacja diagnostyczna w ?Samochodówce?

Stacja diagnostyki samochodowej została ponownie uruchomiona w dawnej ?Samochodówce?, czyli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
To kolejna inwestycja w tej znanej ostrowieckiej szkole zawodowej. Po dziesięciu miesiącach przerwy, wykorzystanej na całkowity remont i modernizację tego obiektu, już udostępniono ją klientom. Pełniący obowiązki dyrektora szkoły Waldemar Szymoniak informuje, że prace objęły nie tylko generalny remont pomieszczeń, ale przede wszystkim całkowitą wymianę urządzeń i sprzętu potrzebnego do świadczenia specjalistycznych usług na najwyższym poziomie. Wymieniono więc całą linię diagnostyczną, w tym przyrządy i sprzęt do badania amortyzatorów, układu hamulcowego, ustawiania świateł, analizowania zawartości spalin. Nowe urządzenia są o wiele bardziej dokładne i skuteczne w diagnozowaniu badanych pojazdów.
Dyrektor Szymoniak dodaje, że choć wiele prac, przede wszystkim remont pomieszczeń wykonywanych było własnymi siłami, czyli przy pomocy uczniów klas II i III oraz pracowników szkoły, to koszt tego przedsięwzięcia przekroczył ponad 100 tys. zł. Ponad połowa tej kwoty, czyli 60 tys. zł, pochodziło z kasy powiatu ostrowieckiego, natomiast resztę wyłożyła sama szkoła. Nowoczesna stacja diagnostyczna jest nie tylko warsztatem zawodowym, w którym uczniowie klas samochodowych zdobywają praktyczne umiejętności, ale także miejscem gdzie oferowane są profesjonalne usługi diagnostyczne. Dziennie może być wykonanych około 10 pełnych przeglądów.
Uruchomiona ponownie stacja diagnostyki pojazdów samochodowych zlokalizowana jest w budynkach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z wjazdem od strony ul. Iłżeckiej. Stacja jest czynna codziennie w godz. 7 -17 i świadczy pełen zakres usług diagnostycznych.

(DaK)

samo1samo2samo3samo4

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *