Prezent od Pary Prezydenckiej RP dla ?Chreptowicza?

W podziękowaniu za włączenie się w 5 edycję Narodowego Czytania ?Quo vadis?  Prezydent RP Andrzej Duda przekazał  LO Nr II im. J. Chreptowicza wyjątkowy upominek, o którym  w liście pisze  tak: ?Jako wyraz mojego podziękowania przekazuję na Państwa ręce okolicznościowy egzemplarz ?Quo vadis?. Mam nadzieję, że będzie on stanowił dla Państwa miłą pamiątkę naszego wspólnego czytania??.
 Okolicznościowe wydanie niewątpliwie jest  pamiątkowe i  wyjątkowe, tym bardziej że z dedykacją od  Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser ? Dudy. W liście skierowanym do szkoły  Prezydent  RP  wyraził   wdzięczność  dla wszystkich uczestników, którzy  wspierali  szkolną akcję Narodowego Czytania i brali w niej udział.  W tym gronie znajdują się oprócz uczniów liceum, ich rodziców, dyrekcji, grona nauczycielskiego  i pracowników administracji także zaproszeni goście, którzy przyczynili się do uświetnienia szkolnej uroczystości, w tym starosta ostrowiecki Zbigniew Duda i naczelnik Wydziału Edukacji Wojciech  Lesiak.

img_4395

 

img_4396-Bardzo się cieszę, że nasza szkoła po raz drugi otrzymała podziękowania od Prezydenckiej  Pary  – mówi dyrektor LO Nr II, Sławomir Miszczuk. -W  tym roku jeszcze większa niespodzianka, bo zostaliśmy uhonorowani wyjątkowym upominkiem. To dla nas wielka satysfakcja i duży zaszczyt.
– Dzieło polskiej klasyki, które było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania, zaprezentowaliśmy w możliwie szerokim kontekście  narodowej kultury – mówi Marta Kalita, nauczyciel j.polskiego i organizator szkolnego przedsięwzięcia. – Dlatego nasze spotkanie z literaturą stało  się też spotkaniem z muzyką, filmem, malarstwem i historią. Taka idea Narodowego Czytania będzie nam przyświecać również w kolejnych edycjach. 

 

  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *