Piłkarze KSZO zagrają w „Wiślackiej Gwiazdce”

Nasi trzecioligowi piłkarze KP KSZO 1929 w połowie grudnia na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Kolejowej mieli się zmierzyć z jednym z przebywających na zgrupowaniu w naszym kraju zespołów chińskiej ekstraklasy.

Mieli, ale chińscy piłkarze ostatecznie nie będą odbywali zgrupowania w kieleckim hotelu Binkowski. Jak poinformował nas prezes KP KSZO 1929 Maciej Kozicki, niewykluczone jednak, że ostrowieccy futboliści rozegrają w styczniu lub lutym mecz sparingowy z innym, atrakcyjnym rywalem z zagranicy, przebywającym w naszym regionie na zgrupowaniu.
Natomiast jest pewne, że w niedzielę, 18 grudnia piłkarze KP KSZO 1929 w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Patkowskiego w Sandomierzu wystartują w Turnieju Charytatywnym ?Wiślacka Gwiazdka?. W zawodach udział weźmie osiem drużyn, oprócz gospodarzy Wisły Sandomierz i naszego KSZO także GKS Bełchatów, Siarka Tarnobrzeg, Czarni Połaniec, Sokół Sokolniki, Wisłoka Dębica i Wisła Annopol. Turniej zorganizowany jest w celu udzielenia wsparcia i pomocy wychowankom Domu Dziecka w Łoniowie oraz najbardziej potrzebującym rodzinom. Wygrany zespół otrzyma Puchar Ziemi Sandomierskiej, ufundowany przez burmistrza Sandomierza – Marka Bronkowskiego i starostę sandomierskiego – Stanisława Masternaka. W trakcie rozgrywek prowadzona będzie zbiórka maskotek i słodyczy oraz licytacja koszulek z autografami zaproszonych drużyn. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na dom dziecka. Wstęp na turniej będzie płatny, w postaci cegiełki, z których wszystkie środki przeznaczone będą na zakup artykułów spożywczych dla ubogich rodzin.
Tak naprawdę, to piłkarze jednak czekają na ostateczne zatwierdzenie przez samorządy budżetów na 2017 rok. Wtedy będą wiedzieli, na jakiego rzędu dotację będą mogli liczyć.
Występem na turnieju w Sandomierzu nasi piłkarze zakończą okres roztrenowania. Do zajęć, po urlopach, powrócą, na początku 2017 roku. Jak już informowaliśmy, trener Tadeusz Krawiec ustalił wstępny plan sparingów. Zimą rozegramy następujące mecze:
28 stycznia z Avią Świdnik, 1 lutego z Powiślanką Lipsko , 4 lutego z Radomiakiem Radom, 8 lutego z Kamienną Brody , 11 lutego z Motorem Lublin, 15 lutego ze Stalą St. Wola, 18 lutego z Sokołem Nisko i Wólczanką Wółka Pełkińska, 21 lutego z Czarnymi Połaniec, 22 lutego z Wisłą Sandomierz, 25 lutego z Wierną Małogoszcz, 28 lutego ze Zdrojem Busko Zdrój. Jak łatwo się domyślić, mecze rozgrywane będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Kolejowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *