Andrzej Łada ?Tropem wspomnień? (zdjęcia)

W Centrum Biznesu City Core Sp. z.o.o. w Kielcach odbył się wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Łady pt. ?Tropem wspomnień?.
Wystawa została zorganizowana przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Kielcach, Świętokrzyski Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej w Kielcach oraz pismo Łowiec Świętokrzyski. Zbiór fotografi i, które składają się na ekspozycję, to nie tylko opowieść o pasji autora i ucieczka od rzeczywistości, to przede wszystkim malowana światłem opowieść o przyjaźni i przemijaniu. To też studium ludzkich twarzy i zachowań myśliwych i naganki, gdzie w przerwie utrudzeni łowcy zasiadają przy ognisku tak jak nasi przodkowie ucztowali w blasku ognia po udanych łowach. Autor nie dąży w kierunku obrazkowej doskonałości, a obiektywem swojego aparatu poszukuje klimatu miejsca i poezji w fotografii.
Zdjęcia wykonane na przestrzeni ponad dwudziestu lat przywołują z zakamarków pamięci zdarzenia i przygody, których bohaterami są przyjaciele lub my sami. Bo cóż znaczy łowiecki żywot bez wspomnień, bez nuty żalu za minionym czasem. Kto będzie pamiętał o tych wydarzeniach ? na początku wszyscy, później nikt. Przygotowany do druku album Andrzeja Łady pozwoli je zachować na dłużej.

5471236

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *