Nowe mieszkania w centrum Ostrowca. Rezerwacja rozpoczęta (zdjęcia, wideo)

Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło proces rezerwacji mieszkań na osiedlu przy ul. Kopernika 34A, czyli na terenie po dawnych zakładach odzieżowych ?Gambo?.
Warunkiem podpisania przedwstępnej umowy sprzedaży, której termin przewidziany jest na luty -marzec 2017 r., jest podpisanie umowy rezerwacyjnej i wniesienie wstępnej opłaty.
Takiego osiedla jeszcze nie było
Osiedle Kopernika 34A będzie usytuowane na działce o powierzchni ponad 6.500 m kw. W jego skład wejdą dwa budynki wielorodzinne, mieszkalne o podwyższonym standardzie, składające się z sześciu kondygnacji naziemnych oraz kondygnacji podziemnych, w których zaprojektowano hale garażowe z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych oraz pomieszczenia piwniczne (komórki lokatorskie) i techniczne. Komunikacja w budynkach odbywać się będzie klatkami schodowymi i windami osobowymi. Osiedle zostało zaprojektowane z rozmachem i dbałością o każdy detal architektoniczny.
-Funkcjonalne rozkłady mieszkań oraz wysoka jakość i wyposażenie budynków to atuty, do których przykładamy wielką wagę i które gwarantują pełny komfort -mówi prezes Piotr Dasios. Nowoczesna elewacja oraz przestronne balkony, loggie i tarasy podniosą atrakcyjność tego miejsca. Usytuowanie budynków pozwala na optymalne doświetlenie mieszkań oraz wykorzystanie pięknych walorów krajobrazowych. Na terenie osiedla przewidziana jest część rekreacyjna, z nowoczesnym placem zabaw oraz parkingi dla gości. Kopernika 34A będzie osiedlem ogrodzonym i podłączonym do miejskiej sieci ogrzewania MEC. Mieszkania będą oferowane w stanie deweloperskim, do własnej aranżacji.

2345678zdj3
Rezerwacja i ceny
Właśnie rozpoczął się proces przyjmowania rezerwacji na mieszkania przy ul. Kopernika 34A. Warunkiem podpisania przedwstępnej umowy sprzedaży (w formie aktu notarialnego), której termin przewidziany jest na luty-marzec 2017 r. będzie podpisanie umowy rezerwacyjnej i wniesienie wstępnej opłaty.
Wzór umowy rezerwacyjnej jest dostępny w sekretariacie siedziby OTBS (ul. H. Sienkiewicza 65/10A, Ostrowiec Świętokrzyski) w godz. 10 -14.
Szacunkowy koszt m kw. mieszkania na ul. Kopernika 34A wyniesie 3.350 zł brutto (+-5%), bowiem ostateczna cena będzie podana po rozstrzygnięciu przetargu. Z kolei koszt podziemnego miejsca parkingowego wyniesie 15.000 zł brutto.
-Obecnie ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania -mówi prezes OTBS, Piotr Dasios. Do 20 stycznia 2017 r. czekamy na oferty wykonawców. Równocześnie oczekujemy na wydanie pozwolenia na budowę. Całe przedsięwzięcia zrealizowane będzie według obecnie obowiązującego prawa w zakresie inwestycji realizowanych w systemie deweloperskim, w którym szczególnie chronione są prawa nabywającego mieszkanie. Z tej też przyczyny rozmawiamy obecnie z bankami w kwestii utworzenia konta powierniczego, na które nabywcy będą wnosić opłaty na kolejnych etapach realizacji przedsięwzięcia. Takich etapów wstępnie ma być sześć, na pierwszym będziemy oczekiwali wpłaty 20 proc. ceny nabytego mieszkania, zaś na ostatnim 10 proc., zaś pośrednie etapy będą proporcjonalnie obciążone. OTBS ma już doświadczenie w realizacji przedsięwzięć w systemie deweloperskim, czego najlepszą wizytówką są bloki przy ul. Sikorskiego, czy osiedle Tęczowe przy ul. Pogodnej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *