?Perły? wśród ?Talentów Świętokrzyskich?

Jak co roku zainteresowanie nagrodami ?Talenty Świętokrzyskie? było ogromne.
Władze regionu do końca sierpnia czekały na zgłoszenia młodych osób, które wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi. Na początku listopada zarząd województwa zatwierdził listę laureatów, którzy podczas uroczystej gali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach odebrali nagrody i wyróżnienia. Wśród ?Talentów Świętokrzyskich? znalazły się dwie podopieczne Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Paulina Kaczor uczennica I LO im. Stanisława Staszica i Dominika Bugajska uczennica II LO im. Joachima Chreptowicza.
Podczas gali na prośbę organizatorów, Paulina Kaczor wystąpiła z mini recitalem dając popis swych wielkich umiejętności wokalnych.
– Samorząd województwa świętokrzyskiego przyznaje nagrody dla wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów z regionu już od 2000 roku. Dostrzegamy osoby, które są ponadprzeciętnie uzdolnione naukowo czy artystycznie. Warto to robić ? podkreśla Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego. Do tej pory przyznano już prawie 450 nagród i 150 wyróżnień ?Talenty Świętokrzyskie?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *