Wiara w ludzką uczciwość

Jedna z mieszkanek w przedświątecznej bieganinie zagubiła dowód osobisty.
Po nie przynoszącym efektów poszukiwaniu w różnych miejscach, kobieta przed zgłoszeniem sprawy na policję, postanowiła jeszcze obdzwonić punkty handlowe w miejscach, gdzie poruszała się tego dnia w centrum miasta. Wybrała pierwszy numer z listy internetowej i ku jej zdumieniu okazało się, że właściciel sklepu znalazł dokument.
Państwo Lidia i Kazimierz Litwińscy od 20 lat prowadzą sklep ?Kapeć?, w którym można kupić ciapki, do koloru, do wyboru, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jak mówi pan Kazimierz, często zdarza się, że podczas spacerów znajduje różne dokumenty, które ludzie gubią przez pośpiech i roztargnienie. Tak też było tego wieczora, gdy właściciel sklepu, mieszkający w tym samym budynku, wyszedł z psami na spacer. Idąc parkingiem zauważył leżący na ziemi dowód. Być może ktoś inny zrobiłby z niego niechlubny użytek, pogrążając właścicielkę dowodu w niemałych kłopotach. Państwo Litwińscy oddali dokument właścicielce, która nie ukrywała radości i wdzięczności.
-Chcę na łamach ?Gazety Ostrowieckiej? podziękować Państwu Litwińskim za uczciwość i serdeczność, o które w dzisiejszych, zmaterializowanych czasach jest bardzo trudno. Pomimo tego do końca nie opuszczała mnie wiara, że ta historia zakończy się szczęśliwie. To bardzo optymistyczne, że są wśród nas uczciwi i dobrzy ludzie, myślący pogodnie o drugim człowieku, którzy nie wykorzystują nadarzających się okazji do swoich celów -mówi właścicielka dokumentu.
Państwo Litwińscy znani są w środowisku z serdeczności dla ludzi, gdyż niejednego właściciela dokumentów ratowali z tarapatów. I niech wiara w ludzką uczciwość i bezinteresowność będzie pozytywnym, noworocznym przesłaniem dla każdego z nas, a wtedy świat wokół będzie lepszy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *