Dzielna postawa siatkarek KSZO w meczu przeciwko Impelowi

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Impel Wrocław 1:3 (23:25, 29:27, 15:25, 16:25).


KSZO: Kapturska 13, Polak 3, Ściurka 12, Brzóska 23, Piotrowska 6, Soter 3, Pawlukowska (libero) oraz Stroiwąs 6, Szpak, Thaka 2, Szałankiewicz. Trener: Dariusz Parkitny.

Impel: Mędrzyk 7, Hancock 6, Courtney 12, Mędrzyk 7, Kąkolewska 7, Ptak 12, Konieczna 6, Sawicka (libero) oraz Kossanyiova 9, Bałucka, Kaczor 16. Trener: Marek Solarewicz.

MVP: Micha Hancock.

Sędziowali: Janusz Cyran – Bogumił Sikora. Widzów: 550.

Siatkarki KSZO w starciu z faworyzowanymi Impelkami, mierzącymi w medal mistrzostw Polski, w pierwszych dwóch setach rozgrywały bardzo dobre i wyrównane zawody, a na przerwę schodziły przy stanie 1:1. Dwie kolejne partie, to jednak już przewaga wrocławianek, które przewyższały nasz zespół w każdym elemencie gry.

W I secie podopieczne trenera Dariusza Parkitnego prowadziły 3:0 i 5:3. Później jednopunktową osiągnęły rywalki. KSZO przegrywał 14:15. W emocjonującej końcówce partii ostrowczanki doprowadziły do remisu po 18 i 22, ale brązowe medalistki mistrzostw Polski miały więcej atutów w grze na siatce i to one objęły prowadzenie w meczu.

II set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia KSZO 4:1. Co prawda wrocławianki potrafiły te starty odrobić, ale zaczęły popełniać seryjne błędy i KSZO prowadził kolejno 11:8 i 17:11. Na tablicy świetlnej było już nawet 20:14 dla ostrowczanek, ale Impelki nie poddały się i systematycznie zmniejszały straty. W końcu doprowadziły do remisów ? po 23 i 24 i dopiero zaczęły się prawdziwe emocje. Tak KSZO, jak i Impel broniły piłki setowe, aż przy stanie 28:27 sporym sprytem wykazała się kapitan ostrowieckiego zespołu Dorota Ściurka i zespoły schodziły na przerwę przy stanie 1:1.
W obu tych partiach cały nasz zespół zasługiwał na pochwałę. Świetnie serwowała Roksana Brzóska, która także nie do zatrzymania była w ataku. Wtórowały jej na zagrywce Julia Piotrowska, a w ataku Dorota Ściurka i Joanna Kapturska. Ambitnie grająca nasza drużyna podbijała także sporo piłek w obronie i dzielnie walczyła na środku ataku. Nic dziwnego, że grę KSZO komplementował szkoleniowiec Impelu, który na pomeczowej konferencji stwierdził, że ostrowczanki zaskoczyły jego ekipę rozwiązaniami taktycznymi.

III i IV set przebiegał jednak pod kontrolą rozpędzonych wrocławianek. Trener teamu z Wrocławia posłał do kwadratu Natalię Mędrzyk, wprowadził na plac gry Joannę Kaczor, która zaskakiwała ostrowczanki zagrywką i skutecznością w ataku. Z kolei nasz szkoleniowiec poszukiwał, przy dobrej grze Agnieszki Kąkolewskiej i Moniki Ptak, lepszych rozwiązań w grze na środku bloku.
W III secie szybko objęły prowadzenie 6:2. Faktem jest, że ambitne ostrowczanki zmniejszyły dystans do stanu 12:15, ale później zaczęły popełniać błędy, a kiedy zrobiło się 13:21 tylko jakiś zwrot w meczu mógł odebrać Impelowi prowadzenie w meczu. Z kolei w IV secie początkowo gra była w miarę wyrównana. Było 4:4 i 8:8, ale od stanu 9:12, to Impel nadawał już ton grze i wywiózł z Ostrowca Świętokrzyskiego komplet punktów.

Ciekawe, jak zwykle, są pomeczowe statystyki. Okazało się bowiem, że siatkarki KSZO nie ustępowały Impelkom w grze atakiem. Tym elementem gry zdobyły 56 pkt. przy 58 pkt. wrocławianek. Posłały także 10 asów serwisowych przy 9 Impelu. Wrocławianki wyraźnie przewyższały nas w grze blokiem. Miały na koncie 8 bloków punktowych przy tylko 2 KSZO. Niestety, nasza drużyna popełniła 27 błędów własnych, a Impelki 15.
W sobotę podopiecznych trenera Dariusza Partkitnego czeka wyjazdowe spotkanie z MKS Dąbrowa Górnicza. Być może zagra już w pomarańczowo ? czarnej ekipie Serbka Aleksandra Jocić, która oczekuje na potwierdzenie stosowanych certyfikatów z federacji.

Siatkarki KSZO 18 stycznia w Łodzi z Budowlanymi zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski. W pozostałych parach zmierzą się: Chemik Police ? ŁKS Łódź, Wisła Warszawa ? PTPS Piła, Legionovia Legionowo ? Budowlani Toruń, WTS Solna Wieliczka ? Developres SkyRes Rzeszów, Impel Wrocław ? BKS Bielsko-Biała, MKS Dąbrowa Górnicza ? Pałac Bydgoszcz, Muszynianka Muszyna – Atom Trefl Sopot.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *