70-lecie ostrowieckiego PKS

Zwieńczeniem obchodów 70-lecia PKS Ostrowiec Świętokrzyski była niedzielna Msza św. dziękczynna odprawiona w Kolegiacie Św Michała, koncelebrowana przez biskupa diecezji sandomierskiej ks. Krzysztofa Nitkiewicza, z udziałem proboszczów i wikariuszy sąsiednich parafii, której towarzyszyły także intencje Oazy Rodzin.
Uroczystość zebrała liczną grupę pracowników spółki PKS i ich rodzin, emerytowanych pracowników, przedstawicieli samorządów lokalnych oraz grono mieszkańców regionu związanych z ostrowiecką firmą. Uczestniczyła w niej wojewoda Agata Wojtyszek, liczna grupa posłów i senatorów z naszego regionu, władze samorządowe powiatu i miasta, radni oraz przedstawiciele firm współpracujących z PKS.
W homilii ks biskup Krzysztof Nitkiewicz podziękował pracownikom PKS za niezwykle ważną, odpowiedzialną i sumienną pracę na rzecz mieszkańców regionu oraz lokalnych społeczności. Podkreślał też wkład PKS w organizację Światowych Dni Młodzieży. Pracownikom PKS, członkom ich rodzin, pasażerom ostrowieckich autobusów życzył zdrowia i spokoju, zaś firmie dalszego rozwoju.
Po uroczystej mszy jej uczestnicy złożyli kwiaty pod figurą św.  Jana Pawła II. W niedzielę przed kolegiatą Św. Michała pojawiła się replika papamobile, znajdującego się na co dzień w Muzeum Techniki w Starachowicach. Pojazd ten niedawno przeszedł gruntowny remont w warsztatach PKS przy ul. Żabiej.
Zwieńczeniem obchodów było spotkanie w świątecznej atmosferze w ośrodku parafialnym ?Michael?.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “70-lecie ostrowieckiego PKS

 • 10/01/2017 at 15:24
  Permalink

  Ostrowiecki Odział PKS zawsze był dumą naszego miasta. I niech nią będzie przez co najmniej następne 70 lat. Najlepsze życzenia dla całej załogi.
  Jako niemal Jego rówieśnik,bywałem w wielu miastach Polski od Ustrzyk Dolnych po Świnoujście,od Wrocławia po Suwałki czy od Zielonej Góry po Włodawę. Ilekroć na tych trasach widziałem autobus, a kiedyś i ciężarówkę, z logo PKS Ostrowiec Św. serce rosło i mocniej biło na sam widok. To doskonały ambasador naszego miasta,zwłaszcza w latach PRL-u gdy nie było tak wielkiej możliwości prezentacji i reklamy Ostrowca – dziś Internet dostarcza wszelkiej wiedzy o mieście ale wtedy nasze miasto nie było tak rozpoznawalne.
  Trzeba pogratulować większości Dyrekcjom naszego PKS-u,że Oddział przetrwał niezwykle trudne lata po transformacji ustrojowej.Przecież mogło być jak z zachłannymi Kielcami.
  Jeszcze raz najlepsze życzenia obecnej załodze jak i nie mniej gorące życzenia emerytowanym pracownikom PKS Ostrowiec Św.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *