Zakład Usług Miejskich z nowym sprzętem

Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim może pochwalić się zupełnie nowym sprzętem.
Jednostka budżetowa, wykonującą ważne społecznie zadania własne Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, chce dzięki dosprzętowieniu zwiększyć swą wydajność i jakość swoich usług.
Co nowego w ZUM?
1234

 

 

 

 

ZUM nabył ciągnik wielofunkcyjny, do którego można przyłączyć zimą pług, zaś latem kosiarkę, specjalny odkurzacz do liści i trawy, zamiatarkę ze zraszaczem, sprzęt do koszenia, urządzenie do odchwaszczania, piły do cięcia kostki brukowej, a także specjalny wóz do podlewania skwerów i roślin rozmieszczonych na latarniach.
?Dzięki dotacjom uzyskanym od Gminy Ostrowiec mogliśmy doposażyć zakład o nowy sprzęt ? mówi dyrektor Zakładu Usług Miejskich, Łukasz Dybiec. Chcemy większość prac wykonywać mechanicznie i dlatego zostały zakupione nowe maszyny i elektronarzędzia. Nasze miasto ma być czyste i zielone, bo tego chcą mieszkańcy Ostrowca.
?ZUM jako firma jest ważnym elementem w gospodarce komunalnej naszego miasta -mówi prezydent Jarosław Górczyński. Stąd też moja szczególna troska o to przedsiębiorstwo, które spełnia podwójną rolę. Po pierwsze pracownicy firmy dbają o porządek w mieście, zaś po drugie ZUM daje zatrudnienie osobom, które nie mogą odnaleźć się na obecnym rynku pracy. Cieszę się, że dyrektorzy: Łukasz Dybiec i Dariusz Staruch bardzo sprawnie reagują na wszystkie nasze zalecenia.
Wsparcie ze strony Urzędu Miasta pozwoliło na zakup nowego sprzętu. Część pieniędzy pochodzi ze środków własnych jednostki budżetowej. Kwota, jaką otrzymał ZUM na  nowy sprzęt, to 200 tys. zł plus środki własne zaoszczędzone w trakcie 2016 r.
To był dobry rok
W roku 2016 ZUM wykonał szereg remonty chodników na ostrowieckich ulicach. Tak było przy ul. K. Poniatowskiego (I i II etap), Osadowej, E. Dziewulskiego, Niskiej, Partyzantów, czy na os. Ogrody. Razem udało się wyremontować 2.035 m kw. chodników, na które nakłady finansowe pochłonęły 333 tys. zł. ZUM wykonał również różne inne zadania inwestycyjne, jak remonty budynków (CAO) czy montaż urządzeń na placach zabaw (ostatni wygrany projekt z BO ? place zabaw i zewnętrzne siłownie w Denkowie i na osiedlu Koszary obok SP Nr 9 oraz SP Dwunastka) Ł ącznie kwota inwestycji na ostrowieckie place zabaw w minionym roku wyniosła 413 tys. zł.
Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich dwunastu miesięcy dla ZUM było przejęcie pod zarządzanie nowego budynku wielorodzinnego przy ul. Osadowej.
Przypomnijmy, że klucze do mieszkań otrzymały rodziny już wcześniej zajmujące mieszkania socjalne i prawidłowo wywiązujące się z opłat czynszowych. Nowy blok socjalny przy ul. Osadowej dał jasny sygnał mieszkańcom zajmującym tego typu zasoby mieszkaniowe, że warto płacić regularnie czynsz i uczciwie korzystać z pomocy, jakie miasto oferuje. Jednocześnie kontrola zasobów mieszkaniowych gminy przeprowadzona przez Zakład Usług Miejskich pozwoliła odzyskać wiele mieszkań zajmowanych w sposób nieuczciwy.

(mn)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *