?Ogrody na Ogrodach?

?Ogrody na Ogrodach? to jeden z nowych pomysłów Gminy Ostrowiec na poprawę estetyki jednego z największych ostrowieckich osiedli.
IMG_2585-Nazwa osiedla wskazuje na miejsce, które powinno zachwycać pięknem kwiatów i bogatej, ozdobnej roślinności -mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Skwer mógłby stać się swoistym ogrodem, czyli przestrzenią dla osób, które nie zawsze mają czas i możliwości, aby jeździć na spacery poza miasto, a czują potrzebę kontaktu z przyrodą.
Jak na razie ?Ogrody na Ogrodach? powstały w formie makiety. Wyjątkową pracę, pod okiem Mileny Gawąd, wykonali podopieczni Świętokrzyskiego
Ośrodka Terapii, których opiekunem była Małgorzata Kraus oraz uczestnicy kursy technik krajobrazu z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu
Świętokrzyskim. Projekt ten doskonale wpisuje się koncepcję prezydenta Jarosława Górczyńskiego do dbałości o tereny zielone, dostępne dla mieszkańców miasta w charakterze miejsc wypoczynku i relaksu.
Obecnie trwają prace nad uszczegółowieniem inwestycji i przygotowania do sezonu wiosennego, który jest najlepszym czasem do przeprowadzenia prac.

 

Ogrody2

(mn)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *