Mecz Polska ? Białoruś na ostrowieckim ringu elementem szerszej strategii pięściarskiej centrali

-Skąd się wziął pomysł na ?Światową Konfrontację Boksu Olimpijskiego”, w ramach której odbędzie się w Ostrowcu mecz Polska ? Białoruś?
-Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego mając na uwadze niezbyt dobrą sytuację polskiego boksu olimpijskiego z powodu spadku popularności tej dyscypliny sportu postanowił zorganizować serię międzynarodowych meczów pięściarskich. W tym roku odbędzie się ich sześć ? mówi członek zarządu Polskiego Związku Bokserskiego, wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. ?Oprócz Białorusinów biało – czerwoni skrzyżują rękawice także z Włochami, Irlandczykami, Ukraińcami, Turkami, Rosjanami i Niemcami.
-Nieprzypadkowo chyba mecz z Białorusią odbywa się w naszym mieście?
-Ten mecz odbywa się w Ostrowcu, gdyż nasz klub i nasze miasto jest w stanie zapewnić to, na co liczy centrala pięściarska, a więc widowisko na skalę międzynarodową z oprawą artystyczną, profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, a także udziałem mediów lokalnych, ogólnopolskich i zagranicznych. Mecze w dziesięciu kategoriach wagowych mają się odbywać w halach sportowych mogących pomieścić minimum 1000 osób. Do transmisji z meczu szykuje się jedna ze stacji telewizyjnych. Nie ukrywam, że wzorem dla całej Polski stał się kielecki Rushh, który wielokrotnie organizował gale boksu na światowym poziomie i tworzył wspaniałe widowiska sportowo ? artystyczne.
-Niewielu chyba kibiców pamięta czasy, w których hale pękały w szwach podczas pięściarskich meczów międzypaństwowych?
-Jako PZB chcemy właśnie za pośrednictwem serii dobrze zorganizowanych meczów umocnić pozycję polskiego boksu olimpijskiego pośród kibiców. Liczymy, że tą drogą wzrośnie popularność pięściarstwa, a to spowoduje, że młodzież zacznie się garnąć do czynnego uprawiania szermierki na pięści. Poza tym, takie mecze przyczynią się do pozyskiwania strategicznych sponsorów. Dają bowiem firmom wspomagającym boks reklamę i budowanie marki podczas zawodów.
-Dziękuję za rozmowę.

polska białoruś

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *