Rezerwacja mieszkań na półmetku

Czterdzieści mieszkań z planowanych osiemdziesięciu, jakie powstaną w dwóch blokach przy ulicy Kopernika 34a w Ostrowcu Św. wzniesionych w systemie deweloperskim, udało się zarezerwować w ciągu zaledwie miesiąca odkąd Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego uruchomiło taką możliwość.
W tym tygodniu poznamy potencjalnych wykonawców tej oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.
– Do 10 lutego br. przedłużyliśmy termin składania ofert w przetargu na budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą techniczną wewnętrzną i zewnętrzną, z parkingami, drogą wewnętrzną z chodnikami i małą infrastrukturą na działce położonej w Ostrowcu Św. przy ul. Kopernika 34a- mówi prezes OTBS Piotr Dasios.
Jak słyszymy w siedzibie spółki, zainteresowanie przetargiem jest olbrzymie i jest szansa na uzyskanie dobrej ceny, która pozwoli utrzymać zaproponowane na wstępie ceny mieszkań. Szacunkowy koszt m2 mieszkania na ul. Kopernika 34 A skalkulowano na wysokości 3350 zł brutto +/- 5%, bowiem ostateczna cena ma być podana właśnie po rozstrzygnięciu przetargu. Z kolei koszt podziemnego miejsca parkingowego wyniesie 15000 zł brutto.
Warunkiem podpisania przedwstępnej umowy sprzedaży na mieszkanie w blokach przy ulicy Kopernika 34a (w formie aktu notarialnego), której termin przewidziany jest na luty-marzec br., jest podpisanie umowy rezerwacyjnej i wniesienie wstępnej opłaty. Wzór umowy rezerwacyjnej jest dostępny w sekretariacie siedziby OTBS (ul. H. Sienkiewicza 65/10A, Ostrowiec Św.) w godz. 10-14.
– Cieszę się, że teren, który przez lata straszył, a nawet stwarzał zagrożenie dla mieszkańców udało się nam uporządkować, a wspólnie z OTBS możemy zaproponować mieszkańcom powstanie  nowoczesnego osiedla mieszkaniowego- mówi prezydent Jarosław Górczyński.
mn

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *