Pięściarski mecz Polska – Białoruś nabiera rumieńców! Czy powrócimy do bokserskich rozgrywek ligowych?

Jak już informowaliśmy, 3 marca w ostrowieckiej hali Polski Związek Bokserski zaplanował rozegranie na ringu w Ostrowcu Świętokrzyskim międzypaństwowego meczu Polska ? Białoruś. Bilety na to spotkanie, w cenie jedynych 10 zł, można już nabywać w hali KSZO, Pływalni Rawszczyzna, sklepach sportowych Active Zone, Centrum Sport i Hi-Sport.

??????????????

Na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkali się działacze KSZO, Świętokrzyskiego i Polskiego Związku Bokserskiego. W konferencji, w której oficjalnie z ramienia Polskiego Związku Bokserskiego na ręce Łukasza Dybca  przekazano zgodę na organizację meczu Polska ? Białoruś, uczestniczyli również ostrowieccy sędziowie: zawodowy, Dariusz Zwoliński oraz boksu olimpijskiego, Arkadiusz Binensztok. W meczu Polska ? Białoruś, który rozpocznie się o godz. 16.30, a zakończy około godz. 21, zaprezentują się pięściarze w dziesięciu kategoriach wagowych. Zapowiada się widowisko sportowe na wysokim poziomie. Pięściarska reprezentacja Polski przyjedzie do Ostrowca pod wodzą nowego, młodego szkoleniowca, Karola Chabrosa, byłego prezesa i trenera Scorpionu Szczecin, który od wielu, wielu lat jest najlepszym klubem w Polsce. Zawodnicy łatwo nawiązują z nim kontakt i stale podnoszą swój sportowy poziom.
A oto, co na konferencji prasowej powiedzieli  organizatorzy meczu:

??????????????

Jan Gierada, prezes Świętokrzyskiego Związku Bokserskiego: -Pamiętam, że jako uczeń szkoły ostrowieckiej przy ulicy Iłżeckiej ciężko mi było dostać się na mecze pięściarskie, które odbywały się wtedy w ZDK przy alei 3 Maja. Cieszę się, że takie inicjatywy, jak ?Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego? może przyczynić się do rozwoju naszego pięściarstwa, tym bardziej że na igrzyskach w Londynie nie mieliśmy w tej dyscyplinie żądnego zawodnika, a w Rio tylko dwóch. By coś osiągnąć, trzeba mieć pomysły na realizację takich inicjatyw, upór, serce i honor. Jako prezes tym się kierowałem i boks od lat jest najlepszą dyscypliną w naszym województwie. Cieszę się, że w organizację pięściarstwa włączyli się Grzegorz Nowaczek i Łukasz Dybiec. Oni robią to, co lubią, bawią się tym i dlatego mają takie efekty w swej pracy. Liczę, że wszyscy pomogą im od strony organizacyjnej i finansowej przeprowadzić te atrakcyjnie zapowiadające się zawody, bo nawet sport amatorski wymaga dziś ogromnych nakładów. Mecz Polska – Białoruś jest też sporą promocją Ostrowca Świętokrzyskiego. Liczę, że nasi pięściarze pokażą klasę i wygrają to spotkanie, choć Białorusini stanowią europejską czołówkę. Zapraszam na mecz całe rodziny, które na pewno mogą liczyć nie tylko dobry poziom sportowy, ale i widowiskową oprawę.  

??????????????

Piotr Dasios, prezes KSZO: -Dawno nie było u nas międzynarodowego meczu pięściarskiego. Mecz Polska ? Białoruś, to ważne wydarzenie dla ostrowieckiego i świętokrzyskiego boksu.

??????????????

Grzegorz Nowaczek, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. finansów i marketingu: – ?Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego?, to cykl meczów, organizowanych przez Polski Związek Bokserski. Pierwszy mecz odbędzie się w Ostrowcu 3 marca. To nie przypadek. KSZO, liczący sobie blisko 90 lat, to przecież potężny klub. 21 kwietnia Polska zmierzy się Niemcami, 26 maja w Kielcach Polska stoczy pojedynek z Rosją. 22 września odbędzie się mecz Polska ? Irlandia, a 27 października Polska ? Turcja. Natomiast 19 maja Polki stoczą pojedynek z Ukrainkami. W meczu z Białorusią wystąpi dwóch zawodników Rushha: Daniel Adamiec ? mistrz Polski w wadze do 75 kg i Bartosz Gołębiewski ? wicemistrz Polski, również w wadze do 75 kg. Rozmawiamy z TVP Sport na temat transmisji z meczu.
?Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego?, to projekt na 2017 rok. W przyszłym roku chcemy reaktywować rozgrywki ligowe, organizować wiele turniejów międzynarodowych i jeszcze bardziej podnieść prestiż Turniej Feliksa Stamma.  Obecnie zapoznajemy się z opiniami klubów, które mogłyby w takich rozgrywkach ligowych wystąpić.
dybiecŁukasz Dybiec, wiceprezes KSZO ds. boksu, członek zarządu Polskiego Związku Bokserskiego: -Cieszę się z zaufania, jakim obdarza środowisko pięściarskie Ostrowca Polski Związek Bokserski.  Liczę na to, że mecz Polska ? Białoruś pokaże nowe oblicze naszego boksu olimpijskiego. Chcemy udowodnić, że amatorskie gale boksu też mogą być profesjonalnie zorganizowane. Nie ukrywam, że wzorem dla całej Polski jest kielecki Rushh i Świętokrzyski Związek Bosku, które wielokrotnie organizowali gale boksu na światowym poziomie i tworzyli wspaniałe widowiska sportowo ? artystyczne. Współpraca z Rushhem, wspólnie odbywane obozy sportowe, konsultacje i akcje szkoleniowe, procentują. Świętokrzyskie ma w ten sposób dwa kluby w pierwszej dziesiątce w kraju. Wiadomo, że Ostrowiec sportem stoi, ale nie byłoby nas tutaj, gdyby nie pomoc gminy Ostrowiec i prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Mam świetne warunki do uprawiania sportu. Mam nadzieję, że nasz piękny obiekt przypadnie do gustu gościom z zagranicy. Planujemy zorganizować trzy konferencje prasowe wraz z oficjalnym ważeniem zawodników i pokazowym treningiem, które odbędą się w Galerii Ostrowiec. Chcemy wyjść z ofertą do kibiców, a nie zamykać się nawet w najpiękniejszych halach i salach. KSZO współorganizował już dwie, duże gale boksu zawodowego. Mam nadzieję, że na mecz Polska ? Białoruś przyjdzie równie dużo kibiców. Zresztą, zakłady pracy już zamawiają na to widowisko bilety. Przed meczem, na który kibiców dowozić będą specjalne autobusy, w walkach sparingowych i pokazowych wystąpi także kilku pięściarzy KSZO.

20170210_164532

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *