Policzono bezdomnych

Blisko 50 bezdomnych osób zajmuje klatki schodowe, altany śmietnikowe, czy strychy w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Takie wyniki przyniosła akcja liczenia bezdomnych w nocy z 8 na 9 lutego br., zorganizowana przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Na terenie naszego miasta w działania zaangażowali się funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
-Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim od wielu lat gromadzi informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych, które oprócz przebywania w miejscach instytucjonalnych, takich jak noclegownia dla bezdomnych czy Ośrodek Interwencji Kryzysowej, bardzo często są odnajdywani w miejscach niezamieszkałych, takich jak pustostany, altany śmietnikowe, klatki schodowe, strychy, piwnice czy nawet kanały ciepłownicze- mówi komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Andrzej Kaniewski.
W trakcie badania sprawdzono wszystkie znane strażnikom miejsca, w których mogły przebywać osoby bezdomne. Rezultat nocnej akcji to 47 osób przebywających na co dzień bez dachu nad głową, w tym 3 kobiety.
Nocne liczenie osób, które nie posiadają własnego dachu nad głową, miało na celu zdiagnozowanie skali problemu i wykazanie faktycznej liczby osób bezdomnych w kraju.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *