Jubileusz 95-lecia THM

Są takie momenty w życiu szkoły, które każą pamiętać o przeszłości i z poczuciem szczególnego obowiązku myśleć o przyszłości.
W bieżącym roku Zespół Szkół Nr 3 (dawne THM) przygotowuje się do obchodów Jubileuszu 95-lecia istnienia tej znanej i renomowanej placówki oświatowej w powiecie ostrowieckim – szkoły z ogromnymi tradycjami i osiągnięciami, kuźni, nie tylko technicznych, talentów. Stowarzyszenie absolwentów szkoły oraz dyrekcja, uczniowie i nauczyciele czują się zobowiązani do realizacji tak szczytnego projektu, jakim jest przygotowanie odświętnych uroczystości rocznicowych. Jednym z pomysłów na uczczenie jubileuszu jest organizacja III Zjazdu Absolwentów THM i innych szkół wchodzących w skład placówki.
Zespół Szkół Nr 3 (THM) to szkoła pokoleniowa. Uczą się w niej już wnuki, a nawet prawnuki, pierwszych absolwentów. Tak więc uczczenie założenia placówki ma niebagatelne znaczenie w podtrzymywaniu tradycji i tożsamości z ?naszą małą ojczyną?.
?Być absolwentem THM? ? to brzmi dumnie. Jubileusz 95-lecia szkoły będzie doskonałą okazją do spotkań i wspomnień, trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część swojego życia.
Stowarzyszenie absolwentów szkoły liczy, że podczas III Zjazdu, którego organizacja przewidziana jest na ostatnią dekadę września 2017 roku, będzie można powitać w murach THM-u liczne grono absolwentów z różnych stron kraju i z zagranicy – ludzi, którzy na co dzień podtrzymują więzi koleżeńskie i podkreślają swój sentyment do starej szkoły.
Komitet Organizacyjny III Zjazdu oczekuje na zgłoszenia absolwentów i wypełnianie deklaracji zjazdowych. Ze szczegółami dotyczącymi uroczystości można zapoznać się na stronie internetowej http://www.thm.edu.pl/ oraz numerem tel. sekretariatu szkoły: tel./fax 0-41 265- 45-81. Serdecznie zapraszamy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *