Stypendia dla najlepszych uczniów (zdjęcia)

Tym razem w Zespole Szkół Nr 2 prezydent Jarosław Górczyński uroczyście wręczył stypendia za wyniki sportowe i świetne wyniki w nauce, setce najlepszych uczniów z tej placówki.
Na terenie całego Ostrowca Świętokrzyskiego w pierwszym semestrze 2016/2017 przyznano łącznie 27 stypendiów sportowych i 319 stypendiów za wyniki w nauce. To już kolejny rok, kiedy wręczenie stypendiów naukowych i sportowych przybiera uroczysty charakter. Staje się okazją do prezentacji najlepszych uczniów ostrowieckich szkół podczas uroczystego spotkania z włodarzem miasta w obecności nauczycieli, rodziców i dziadków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

-To bardzo miła chwila, kiedy mogę uhonorować dzieci, które czy to swą wiedzą, czy sportowymi dokonaniami wyróżniały się w ostatnim półroczu -mówił prezydent Jarosław Górczyński. To była słuszna decyzja, aby podnieść kwotę stypendiów o 100 proc. i ustanowić ich wysokość w kwocie 200 zł, co daje nam jedną z najwyższych w województwie.
Średnia uprawniająca do otrzymania stypendium to 5,2 w szkole podstawowej i 5,1 w gimnazjum.
-Uważam, że to świetna okazja, aby podczas wręczenia stypendiów uhonorować trud i zaangażowanie, jakie dzieci wkładają w naukę- przyznaje Katarzyna Goworek, dyrektor Zespołu Szkół Nr2 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Nie jest łatwo uzyskać tak wysoką średnią, ale dzisiaj pokazujemy, że mamy sporą grupę uczniów, którym się to udało.
Podczas wizyty w murach Zespołu Szkół Nr 2 prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zaakcentował, iż w naszym mieście jest bardzo dobra kadra dydaktyczna i świetny stan obiektów oświatowych.
– Dzieci potwierdzają swoimi wynikami, że oświata w Ostrowcu Świętokrzyskim stoi na wysokim poziomie- uważa prezydent. Przypomnijmy, że ostatnie lata związane z reformą oświaty w naszym mieście to wiele nowych przedsięwzięć, jak certyfikaty z języków obcych, dodatkowe lekcje języka angielskiego, placówki oświatowe otwarte w piątki i soboty, czy wreszcie dodatki motywacyjne dla nauczycieli.
Podczas miłej uroczystości w ostrowieckim Zespole Szkół Nr 2 nie było chyba osoby, która wątpiłaby w to, że najlepszą inwestycją, jest ta w najmłodszych.
mn

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *