Znów potrącenie na pasach…

W Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Radwana, 44-letnia kierująca samochodem osobowym marki Mazda potrąciła 11-latkę. Dziewczynka przechodziła przez ulicę po wyznaczonym przejściu dla pieszych. Kierująca mazdą była trzeźwa. Piesza została przewieziona do szpitala.
Kolejny przykład zdarzenia drogowego z udziałem pieszych na ulicy dwujezdniowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jakoś trudno wytłumaczyć zmotoryzowanym, że na tego typu ulicach należy zachować szczególną ostrożność. Po pierwsze ? w czasie jazdy patrzmy przed siebie, na jadące przed nami auta, ale i na pieszych chcących wejść na pasy, a po drugie ? nie wyprzedzajmy na przejściach dla pieszych.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Znów potrącenie na pasach…

 • 8 marca 2017 at 13:31
  Permalink

  Na tymże skrzyżowaniu,w listopadzie ub. roku,przechodziłem „na zielonym świetle” i tylko dzięki swojej reakcji nie zostałem rozjechany przez szarżujące auto osobowe.Po prostu odruchowo spojrzałem w prawo i zobaczyłem to pędzące auto z rejestracją zaczynającą się na WLI… – więcej nie zdążyłem zapamiętać ,chciałem to natychmiast zgłosić Policji.
  Autem kierował młody rozbawiony człowiek.

  Reply
 • 13 marca 2017 at 09:13
  Permalink

  Należy wspomnieć że pieszy też ma obowiązek upewnić się czy może bezpiecznie przejść przez ulicę. Myślenie po obu stronach !

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *