Orkiestra Dęta prosi o wsparcie

Orkiestra Dęta działająca w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim pod batutą Jerzego Kłonicy, której prezentacje muzyczne możemy podziwiać nie tylko podczas koncertów, ale także różnego typu uroczystości w mieście, potrzebuje wsparcia finansowego.
Z takim apelem do władz miasta i powiatu ostrowieckiego zwróciła się dyrektor PSM, Ewa Jurkowska?Siwiec, podczas koncertu na koniec karnawału. Zajęcia w szkole muzycznej są bezpłatne, a środki na ich realizację pochodzą z puli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niestety, na zajęcia orkiestry dętej przewidziano jedynie dwie godziny w tygodniu, a to zbyt mało, aby realizować w pełni program wraz z przygotowaniem oprawy muzycznej różnych uroczystości. Aby orkiestra dęta mogła dalej się rozwijać i uatrakcyjniać życie kulturalne w mieście, a także nadawać rangę odbywającym się w mieście uroczystościom patriotycznym, potrzebne są dodatkowe środki, stąd prośba dyrekcji szkoły.
Mamy nadzieję, że nie pozostanie ona bez echa i przyniesie konkretne działania w postaci pomocy dla orkiestry, gdyż trudno sobie wyobrazić koncerty czy  uroczystości bez jej udziału.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *