Naszej mistrzyni dyktanda nie straszne pułapki ortograficzne

Anna Gołasa, uczennica ?Chreptowicza? jest mistrzem ortografii. Wygrała odbywający się w murach Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach XXI  Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w którym wzięło udział ponad  40 uczestników.
Uczniowie na dyktandzie pisali ze słyszenia tekst pt. ?Polski Robinson Crusoe o Litwosie i jego amerykańskich peregrynacjach, zakończonych wyborem miejsca, w którym założono osadę polonijną?.
-Spodziewałam się trudności w pisowni łącznej i rozdzielnej. Jak się okazało, nie miałam z tym kłopotu, ale za to zaskoczyła mnie problematyczna interpunkcja i liczne pułapki ortograficzne ? mówi Ania, która zaprezentowała najlepsze umiejętności językowe.
Nasz laureatka dodaje, że poza znajomością zasad ortograficznych trzeba w takich konkursach mieć też szczęście. Przekonała się już o tym wcześniej, gdyż oprócz humanistycznego talentu, towarzyszyło jej w wielu konkursach językowych i  literackich.
Dariusz Synowiec, nauczyciel języka polskiej, o swojej podopiecznej mówi, że jest uczennicą wyjątkową skromną i wyjątkowo sprawną językowo. -Ania dysponuje bogactwem leksykalnym, świadczącym o jej wysokiej kulturze czytelniczej. Bierze udział w konkursach przedmiotowych i literackich, a jej prace pisemne odzwierciedlają rozległą wyobraźnię oraz ciekawy sposób interpretacji faktów historycznoliterackich.
-Dużo czytam i dużo zawdzięczam czytaniu książek, które są dla mnie skarbnicą wiedzy – mówi Ania.
Czołowe miejsca w konkursie zajęły także inne uczennice ?Chreptowicza?: Natalia Kuziemka i Weronika Osojca. To tylko dobrze świadczy o naszym liceum, gdyż  – jak mawiał Paulo Coehlo ? pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także zaduma nad wymową każdego słowa.    

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *