Z angielskim twarzą w twarz (zdjęcia)

W Zespole Szkół Publicznych Nr 2 w Ostrowcu Św. odbył się II Miejski Konkursu Języka Angielskiego ?Face to Face with English? pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.
IMAG0967IMAG0971IMAG0982IMAG0984IMAG0989Konkurs adresowany był do uczniów klas IV ? VI ostrowieckich szkół podstawowych. Etap międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne. Na podstawie testu przeprowadzonego w macierzystych placówkach wyłoniono 16 finalistów reprezentujących 8 szkół.
Konkurs miał na celu propagowanie umiejętności wszechstronnej komunikacji w języku angielskim, przy jednoczesnym stosowaniu zasad poprawności językowej. Na etapie miejskim konkurs składał się z jednej części pisemnej, podczas której sprawdzana była znajomość gramatyki i frazeologii języka angielskiego oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość kultury krajów anglojęzycznych. Uroczystego otwarcia konkursu w imieniu Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego dokonała Anna Woś z Biura Prezydenta, ze strony placówki ? dyrektor szkoły Katarzyna Goworek.
Nad prawidłowością przebiegu konkursu oraz sprawdzaniem prac czuwała komisja, w skład której weszła – oprócz przedstawiciela prezydenta ? nauczycielka języka angielskiego PG 4 Dorota Kurzyńska oraz dwie uczennice gimnazjum, które w zeszłym roku zdobyły międzynarodowy certyfi kat PET na poziomie A2 i B1. Możliwość taką dał uczniom ostrowieckich gimnazjów prezydent naszego miasta.
Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom poprzedziły występy uczniów naszej szkoły: grupy uczniów przygotowane przez Beatę Darnowską zaprezentowały trzy tańce (ZUMBA) oraz finaliści szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej Karaoke ? Marcelina Langa, Weronika Ozgowicz, Noemi Gocel.
Oto finaliści konkursu: Face to Face with English: I miejsce Julia Plech z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego; II miejsce Krzysztof Cichocki z PSP Nr 1; III miejsce Wiktoria Wójcik z PSP Nr 1.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego oraz organizatorów konkursu. Konkurs ten przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego PSP Nr 14 – Agnieszka Witkowska i Ilona Suder.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *