Technik przemysłu mody. Umowa z Wólczanką

1 września, w Zespole Szkół Nr 4 przy ulicy Mickiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozpocznie nowy rok szkolny klasa o specjalności technik przemysłu mody.
Młodzież otrzyma szansę zdobycia nowego, atrakcyjnego zawodu. Absolwenci nie tylko znajdą bez problemu pracę w lokalnych firmach odzieżowych, ale będą przygotowani do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach na kierunkach związanych z projektowaniem ubiorów, wzornictwem itp.
Dzięki inicjatywie nauczycielek z ZS Nr 4: Małgorzaty Maj, Doroty Żak oraz wicedyrektor szkoły Moniki Włodarskiej, a także Grażyny Bors, prezes Spółki Wólczanka Shirts Manufacturing, rozpocznie się nabór do klasy Technik przemysłu mody. Szkoła ma wsparcie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim i zgodę Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia na uruchomienie nowego kierunku kształcenia. Będzie to klasa patronacka Wólczanki.
-Dowiedzieliśmy się o niszy rynkowej i coraz poważniejszych problemach lokalnych zakładów odzieżowych -mówi wicedyrektor ZS Nr 4, Monika Włodarska. Szybko ustaliliśmy zasady funkcjonowania takiej klasy. Szkoła nie posiada odpowiedniej bazy techniczno -dydaktycznej, dlatego zależało nam na współpracy z Wólczanką. Firma zapewni naszej młodzieży zajęcia praktyczne na terenie zakładu. Deklaruje też pracę dla osób, które ukończą naukę na nowym kierunku. Raz w tygodniu młodzież z klasy technikum będzie miała praktyczne zajęcia w zakładzie przy ul. Samsonowicza. Uczniowie od podszewki poznają proces przygotowania i samej produkcji.
Przejdą przez wszystkie działy Wólczanki. Najlepsze uczennice i uczniowie po ukończeniu drugiej klasy będą już mogli dorobić sobie w wakacje. Będą też uczestniczyć we wszystkich pokazach związanych z prezentowaniem nowych trendów i rozwiązań dotyczących projektowania oraz produkcji odzieży.
-Spotykamy się z młodzieżą gimnazjów i proponujemy tegorocznym absolwentom tych szkół naukę na nowym naszym kierunku. Na początku kwietnia Zespół Szkół Nr 4 organizuje dni otwarte szkoły. Będzie więc okazja, by gimnazjaliści ich rodzice i nauczyciele poznali pełną ofertę ? dodaje wicedyrektor M. Włodarska.
Wólczanka Shirts Manufacturing należy do grupy Vistula Group. Zakład w Ostrowcu jest największym w branży odzieżowej w kraju. Koszule, damska odzież projektowana i szyta w zakładzie, trafia przede wszystkim na eksport do Francji, Szwajcarii i USA.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *