Termy Bałtów (wizualizacje)

Piotr Lichota – właściciel Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, podczas targów AGROTRAVEL, jakie odbyły się w Kielcach, przedstawił plany powstania wielkiego centrum kongresowo ?rekreacyjno -uzdrowiskowego.

Już w tym roku ma zostać złożony wniosek o dofinansowanie zadania do Programu Polska Wschodnia.
-Mamy nadzieję, że i w Bałtowie uda się jeszcze bardziej wykorzystać zasoby naturalne dla dobra turystów poprzez stworzenie centrum konferencyjno ?leczniczego na bazie wód solankowych i termalnych, jakie udało nam się odkryć podczas ostatnich odwiertów ponad kilometr pod Bałtowem – mówił w Kielcach Piotr Lichota. Chcemy wybudować wspaniały obiekt, w którym będziemy prowadzić wiele zabiegów i połączyć go z planami stworzenia kliniki apiterapii, którą już budujemy.
Według wstępnych informacji solanki w Bałtowie znajdują się na głębokości 1.700 m, zaś woda ma temperaturę 45 -50 stopni. O samej koncepcji powstania Centrum Konferencyjno ? Rekreacyjnego ?Szwajcaria Bałtowska? pisaliśmy już przed rokiem. Jego koszt szacowany był wówczas na 208 mln zł, z czego 55% kosztów kwalifi kowanych miały stanowić środki z Programu Polska Wschodnia. Głównym założeniem projektu było stworzenie wielofunkcyjnego centrum pobytowego o charakterze komercyjnym z profesjonalną i zróżnicowaną bazą noclegową. Obiekty tworzące centrum konferencyjno ? rekreacyjne miały zawierać liczne detale architektoniczne z odwołaniami do epoki jurajskiej, zgodnie z podstawowym motywem turystycznym Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Centrum składać się miało z obiektów, połączonych ze sobą i tworzących integralną całość: hotelu w standardzie 4-gwiazdkowym z centrum konferencyjnym, hotelu w standardzie 3-gwiazdkowym, parku wodnego krytego (tzw. terma kryta całoroczna), zespołu basenów otwartych, których uzupełnieniem będzie parking podziemny. Zalążkiem tej mega -inwestycji ma być oddane do użytku już w przyszłym roku Centrum Apiterapii ?ApiBałt?, oferującego leczenie i zabiegi pielęgnacyjne w oparciu o produkty pszczele.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Termy Bałtów (wizualizacje)

  • 24 kwietnia 2017 at 12:56
    Permalink

    WOW! Czekam z wytęsknieniem! Uwielbiam termy! Uwielbiam Bałtów! Sama rozkosz ??

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *