POLREGIO i PKS Ostrowiec Świętokrzyski z umową o współpracy. Na majówkę do Bałtowa i Krzemionek z ostrowieckim PKS

Największy pasażerski przewoźnik kolejowy ? specjalizujący się w połączeniach regionalnych ? POLREGIO oraz PKS Ostrowiec Świętokrzyski podpisali umowę o współpracy. Dzięki porozumieniu pasażerowie będą mogli skorzystać m.in. ze wspólnych oraz nowych połączeń. Dużym udogodnieniem będzie również możliwość zakupu biletów na portalu e-podróżnik.pl w ramach jednej transakcji.

PKS w Ostrowcu Św. zaprasza do nowo uruchamianych w weekend majowy (od 29 kwietnia do 3 maja) a następnie w soboty, niedziele i święta w okresie wakacyjnym połączeń autobusowych z Ostrowca Św. do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu ?Krzemionki?.
Odjazdy autobusów z Ostrowca Św. godz. 9.15, 12.00, 16.50. Trasa przejazdu: Ostrowiec Św.  (Stacja Kolejowa, Dworzec Autobusowy, ul. Mickiewicza, Polna, Jana Pawła, Bałtowska), Sudół, Krzemionki, Maksymilianów, Rudka Bałtowska, Bałtów. Odjazdy powrotne z Bałtowa godz. 10.40, 14.00, 17.50, z Krzemionek godz. 10.56, 14.16, 18.06.
Połączenia autobusowe uruchamiane w ramach wzajemnej współpracy ostrowieckiego PKS z POLREGIO są skomunikowane z połączeniami kolejowymi. Bilety do nabycia w serwisie e-podroznik jak również bezpośrednio u kierowcy w autobusie.

 

Nowa oferta przewozowa to m.in. kursy autobusów do Krzemionek i Bałtowa dopasowane do godzin kursowania pociągów POLREGIO. Poprawią one znacznie komfort dojazdu z Kielc. Ułatwienie zakupu biletu przez internet w ramach jednej transakcji za pośrednictwem portalu e-podróżnik to początkowy etap wdrożenia tego typu usługi dla pasażerów kolei. ? Jeszcze w maju br. planujemy rozszerzenie współpracy z e-podróżnikiem ? sprzedaż biletów na wszystkie pociągi POLREGIO ? mówi Prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski.
W połowie stycznia br. zarząd POLREGIO oraz przedstawiciele przewoźników autobusowych
z różnych regionów kraju podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Przewoźnicy zadeklarowali rozwój kooperacji w zakresie koordynacji oferty przewozowej i zintegrowania informacji o rozkładach jazdy na wybranych trasach. Kolejne etapy to sprzedaż biletów z wykorzystaniem jednej platformy sprzedażowej oraz stworzenie zintegrowanej oferty taryfowej. Dzięki tym działaniom POLREGIO stało się realizatorem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Ministerstwa Rozwoju, w której transport publiczny, a w szczególności ten integrujący różne środki transportu zgodnie z oczekiwaniami podróżnych, zajmuje szczególne miejsce.
Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu już wkrótce będą realizowane zintegrowane kolejowo-autobusowe połączenia ze stacji kolejowej w Ostrowcu Św. do Krzemionek (Rezerwat Archeologiczny wpisany na Listę Pomników Historii) i Bałtowa (Bałtowski Kompleks Turystyczny) oraz równolegle do Ujazdu (Zamek Krzyżtopór) przez Opatów. Tam, fakultatywnie dla zorganizowanych grup turystów, będzie możliwość organizacji przejazdu do historycznego Klimontowa oraz regionalnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Dodatkowo turyści z rowerami zyskają możliwość dojazdu do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w Ujeździe. Ze stacji kolejowej w Ostrowcu Św. będzie kursował autobus z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów. Będzie to dopełnienie oferty połączenia kolejowego Kielc z Sandomierzem przez Trójmiasto nad Kamienną na czele z Ostrowcem Świętokrzyskim.
Dzięki współpracy POLREGIO z PKS-em turyści zyskają kolejne udogodnienie. Już w czasie tegorocznej majówki pasażerowie posiadający bilety turystyczne POLREGIO zyskają 10-procentowy rabat na przejazdy autobusami PKS Ostrowiec Św.
? Integrując transport drogowy i kolejowy ? PKS i POLREGIO ? zwiększamy atrakcyjność i znaczenie publicznego transportu zbiorowego. Łącząc oferty, dajemy wspólnie nowe możliwości pasażerom, którzy chcą zaplanować aktywne spędzanie wolnego czasu ? mówi Robert Zaborski, Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego POLREGIO.
? Dla ostrowieckiego PKS Pasażer jest zawsze w centrum uwagi, a wielopłaszczyznowa współpraca
z POLREGIO poprzez dookreślenie obszarów i form pozwala nam być na tyle blisko naszych Pasażerów, aby otwierać przed nimi nowe możliwości zwiększające atrakcyjność rynkową wspólnej oferty ? mówi Stanisław Wodyński, Prezes Zarządu PKS w Ostrowcu Św. S.A.
? Misją portalu e-podróżnik.pl jest ułatwianie Pasażerom planowania podróży ? zarówno w zakresie wyszukiwania wygodnych połączeń, jak i zakupu biletów online. Teraz, dzięki współpracy POLREGIO
i PKS Ostrowiec Św., użytkownicy naszego portalu mają możliwość zakupu, ramach jednej transakcji, biletu na połączenia kolejowo-autobusowe. Mam nadzieję, że ta inicjatywa przekona innych przewoźników do integrowania swoich ofert, z korzyścią dla Pasażerów ? mówi Andrzej Soroczyński, Prezes firmy Teroplan, właściciela wyszukiwarki e-podroznik.pl.
Umowę pomiędzy POLREGIO a PKS w Ostrowcu Św. S.A. podpisano w Centrum Konferencyjnym Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki koło Ostrowca Świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “POLREGIO i PKS Ostrowiec Świętokrzyski z umową o współpracy. Na majówkę do Bałtowa i Krzemionek z ostrowieckim PKS

  • 7 maja 2017 at 22:40
    Permalink

    Dlaczego nie został opublikowany artykuł odnośnie ,,WYWROTKI ,, Autobusu PKS OS……… ,która nastąpiła 05.05.2017 w G. Świętokrzyskich . Czyżby SZANOWNA CENZURA ZABRANIA ????????? Ech…..

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *