Rozliczenia z fiskusem na finiszu

W dniu 2 maja upływa termin dokonania rozliczenia rocznego za 2016 r. w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Jak nas poinformował Mirosław Sejdziński, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, dla ułatwienia rozliczeń osobom do tego zobowiązanym, w dniach 27 ?28 kwietnia 2017 r. urząd będzie czynny do godz. 18. Natomiast 2 maja br. pracownicy urzędu, w dniu zarządzonym przez Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako dzień wolny dla pracowników urzędów administracji rządowej, w ostrowieckim Urzędzie Skarbowym, w godz. 7.30 -15.30 pełniony będzie dyżur i przyjmowane zeznania podatkowe.
Osoby dokonujące wpłat należnego podatku lub odbierające w kasie nadpłaty podatku w dniach 27 -28 kwietnia i 2 maja, będą to mogły zrobić w godz. 7.30 -15.
Jednocześnie istnieje możliwość dokonania rozliczenia zeznania podatkowego za 2016 r. w formie elektronicznej. Do tego celu można wykorzystać strony internetowe www.portalpodatkowy.mf.gov.pl używając aplikacji e-Deklaracje Descop. Ta forma dokonania rozliczenia z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Pozwala bowiem dokonać rozliczenia podatkowego bez wizyty w urzędzie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *