Pradziejowy piknik

Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki zaprasza na majówkę z pradziejami.  Na terenie zrekonstruowanej osady neolitycznej od godz. 9 do 17, między 30.04 a 3.05 będą się odbywały pokazy i warsztaty, które przybliżą zwiedzającym różne aspekty życia ludzi z okresu neolitu i pierwszej fazy epoki brązu.
W trakcie trwania pikniku, zwiedzający zobaczą między innymi proces rekonstrukcji zabytków krzemiennych oraz pokazy tworzenia replik naczyń garncarskich.
Ponadto w ciągu każdego dnia trwania pikniku o godzinie 10, 12 i 14 zostanie przeprowadzony pokaz pozyskiwania miedzi z malachitu.
Przez cały czas zainteresowani procesami wyrobu tkanin w pradziejach, będą mogli spróbować swoich sił przy warsztacie tkackim. Nasi goście wczują się także w rolę neolitycznego łowcy. Pod okiem edukatora będzie można postrzelać z różnych rodzajów łuku.
Codziennie będziemy zapoznawać zwiedzających z zagadnieniami kuchni pradziejowej. I tak o godz. 11.00 odbywać się będzie wypiek chleba, a o godz. 16.00 odbędzie się degustacja pieczonego mięsa, gotowanej soczewicy oraz jaj pieczonych na kamieniu.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Pradziejowy piknik

  • 27 kwietnia 2017 at 21:25
    Permalink

    kiedy w koncu trafia do UNESCO

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *