Waterpoliści KSZO powalczą o medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Komplet trzech zwycięstw zanotowali ostrowiccy waterpoliści na rozgrywanym w Gorzowie Wielkopolskim II turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Polski juniorów młodszych.
Tym samym wygrywali rozgrywki grupowe. O tym, z jakiego miejsca nasz zespół będzie rozlosowany do lipcowego turnieju finałowego Ogólnopolskiej  Olimpiady Młodzieży, zdecyduje zaplanowana na 3-4 czerwca runda
eliminacyjna w Ostrowcu Świętokrzyskim, w której oprócz KSZO i Alfy zagrają także dwa najlepsze zespoły z I grupy eliminacyjnej.
Weekend w Gorzowie Wielkopolskim podopieczni trenera Roberta Serwina rozpoczęli od walkowera, jaki oddali im rówieśnicy z ŁSTW Łódź. Łodzianie nie dysponują obecnie silnym zespołem i najprawdopodobniej chodziło
im o to, by nie pogarszać swojego i tak już bardzo niekorzystnego bilansu bramkowego. Oczywiście, najbardziej zacięty mecz KSZO rozegrał z gospodarzami. Jeszcze na kilkanaście sekund przed zakończeniem był remis 9:9 i zanosiło się na dogrywkę. Nasi waterpoliści zatrzymali jednak rywali, wyprowadzili kontrę i wyszli z basenu jako zwycięzcy. W niedzielę ostrowczanie z kolei nie mieli żadnych kłopotów z pokonaniem groźnego, łódzkiego Neptuna.
-Jestem zadowolony z postawy zespołu. Chłopcy do każdego z meczów przystępowali zmobilizowani i skoncentrowani, udowadniając, że przegrana z Alfą w turnieju ostrowieckim była tylko wypadkiem przy pracy. Wszyscy zagrali na swym poziomie, a forma drużyny zwyżkuje ? powiedział nam po turnieju trener, Robert Serwin.
Nasz waterpolowy team juniorów dziękuje za naszym pośrednictwem państwu Nadbrzuchowskim, którzy ufundowali im nowe, efektowne czepki. Nasi waterpoliści prezentują się w nich na publikowanym przez nas zdjęciu.

Wyniki i tabela II turnieju eliminacyjnego:
*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? ŁSTW Łódź 10:0 (walkower)
*Alfa Gorzów Wielkopolski ? UKS Neptun Łódź 7:4 (0:1, 4:1, 1:0, 2:2)
*UKS Neptun Łódź ? ŁSTW Łódź 24:5 (4:1, 7:1, 6:1, 7:2)
*Alfa Gorzów Wielkopolski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 9:10 (2:2, 3:5, 2:1, 2:2)
*UKS Neptun Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 8:17 (3:3, 2:5, 1:4, 2:5)
*Alfa Gorzów Wielkopolski ? ŁSTW Łódź 14:7 (4:0, 3:1, 2:4, 5:2)
1.KSZO Ostrowiec         15:3     86:39
2.Alfa Gorzów                12:6     60:40
3.Neptun Łódź                9:9     68:45
4.ŁSTW Łódź               -1:18     22:112
KSZO: Jakub Krawczyk, Michał Grys ? Patryk Sadłowski, Aleksander Ozga, Oskar Jarocha, Jakub Kochański, Igor Szląszkiewicz, Kamil Nawodziński, Maksymilian Krakowiak, Cezary Pietrzyk, Kamil Żak, Kacper Nadbrzuchowski. Trener: Robert Serwin.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *