Judocy Ostrowii w Tuchowie

Zawodnicy UMKS ,,Ostrowia? startowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Judo w kategorii dzieci (rocznik 2005-2006) i młodzików (rocznik 2003-2004) w Tuchowie.
Poziom turnieju okazał się bardzo wysoki, gdyż z uwagi na otwarty charakter zawodów nasi zawodnicy mierzyli swoje siły nie tylko z najlepszymi zawodnikami mocnego województwa małopolskiego, ale również śląskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz zawodnikami z zagranicy ? Słowacji oraz Ukrainy. Łącznie 27 klubów wystawiło swoje reprezentacje w tuchowskim turnieju. Po bardzo trudnych walkach z wymagającymi przeciwnikami brązowe medale wywalczyli: JULIA GRUDZIEŃ i MATEUSZ WOŁOSZYN. Bardzo ładnie zaprezentowali się również: IGOR SZLOSER I JAKUB WYDERSKI, którzy nieznacznie przegrali swoje walki o brązowy medal. W turnieju udział również wzięli: Mateusz Witkowski i Krystian Ziółkowski.

WYNIKI: *III miejsce: Julia Grudzień (kat.42 kg, r. 2006), Mateusz Wołoszyn (kat. 38 kg, r. 2004) *V miejsce: Igor Szloser (kat.36 kg, r. 2006), Jakub Wyderski (kat. 55 kg, r. 2004)

-Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników, ale jest równie duży niedosyt, gdyż niewiele zabrakło, by Igor i Jakub znaleźli się na podium. Judo to trudny sport, bardzo wymagający, nieprzewidywalny i dynamiczny. Już w kategorii dzieci walki są bardzo zacięte, gdzie do ostatniej chwili zawodnicy z dużą determinacją i wolą walki dają z siebie wszystko. Niejednokrotnie jest to walka z trudnym przeciwnikiem, ogromnym zmęczeniem i stresem. Dlatego możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że najważniejsze, że naszym zawodnikom nie brakuje serca do walki i charakteru. Wiadomo, że sukcesom towarzyszy ogromna radość, ale porażki uczą pokory i szacunku do przeciwnika- komentuje Teresa Dybiec i Łukasz Wójcik.
-Sam udział w tak prestiżowej imprezie jest już dużym sukcesem dla naszych zawodników ? jednak liczymy jeszcze na dobre walki i dobry wynik indywidualny ? mówi Teresa Dybiec. -Za pośrednictwem redakcji dziękujemy Gminie Ostrowiec za wsparcie finansowe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *