Prace przy budowie nowych bloków już trwają

Od przygotowania olbrzymich wykopów rozpoczęły się prace związane z budową dwóch budynków mieszkalnych, wielorodzinnych wraz z infrastrukturą techniczną, parkingami i drogą wewnętrzną przy ul. Kopernika 34a (w miejscu dawnego zakładu Gambo).
Wykonawcą zadania, realizowanego przez Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., jest firma MTM Budownictwo z Tarnowa.
-Rozpoczęły się wykopy pod fundamenty dwóch bloków, które będą zlokalizowane w tym miejscu, wkrótce jeszcze wykonawca przygotuje się do budowy podziemnych garaży -mówi prezydent Jarosław Górczyński, który przed tygodniem zwizytował plac budowy.
-Prace przy powstawaniu dwóch bloków będą realizowane równocześnie na obu obiektach. Po wykopach, położona zostanie warstwa wyrównawcza tzw. wylewka- chudziak, na której pojawi się już zbrojenie – mówi Roman Sienkiel, kierownik budowy. Władze gminy, a także spółki OTBS nie kryją swego zadowolenia z zainteresowania realizacją inwestycji, wyrażoną przez ilość już wstępnie zarezerwowanych mieszkań.
-50 z 80 mieszkań ma już swych przyszłych nabywców, oczekujemy, że teraz wraz z rozpoczęciem prac budowlanych pojawi się nowa fala zainteresowanych tym przedsięwzięciem – przyznaje Piotr Dasios, prezes OTBS Sp. z o.o.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *