Skradli ?malucha”. Wpadli podczas przejażdżki

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali trzech nastolatków. Wspólnie z innymi nieletnimi włamali się do hali i skradli stamtąd? samochód marki Fiat 126p.
-W piątek do ostrowieckiej komendy zgłosił się jeden z poszkodowanych i poinformował funkcjonariuszy policji o włamaniu do hali na terenie miasta, z której skradziono ?malucha?, wiatrówki oraz elektronarzędzia na łączną kwotę blisko 25.000 zł ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tego samego dnia 18-letni ostrowczanin, nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdem silnikowym, w towarzystwie 4 innych młodych mężczyzn, poruszając się samochodem marki Fiat 126p, spowodował kolizję na skrzyżowaniu ulic Radwana i alei Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało, ?maluch? został wcześniej skradziony.

maluch-wiatrówka
Policjanci ustalili, że to 18-letni kierowca samochodu wspólnie i w porozumieniu z dwoma 17-latkami oraz sześcioma innymi nieletnimi dokonał włamania i kradzieży. Policjanci odzyskali ponad 20 sztuk różnych elektronarzędzi.
Trzem starszym sprawcom postawiono już zarzuty, do których się przyznali, natomiast pozostali nieletni  staną przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *